Készítsünk teafiltertartót!
hirdetés
Egyértelműen kijelenthetjük, hogy mi fogyasztói társadalom vagyunk, gyakorlatilag feneketlen gyomorral. Az egy dolog, hogy nagyon sok dolgot vásárolunk meg boltokból, gyakran valósággal már-már szemetet, illetve selejtet, viszont hajlamosak vagyunk pazarolni. Például rengeteg családnak a hűtőszekrényében időnként megtalálható savanyú tej vagy egyéb lejárt élelmiszer.
Ugyanez a helyzet egy háztartásnak a szemetével is. No, nem mintha szeretnénk kukázni, illetve turkálni más szemetében, de mindenképpen érdekes lenne néha megnézni, hogy mi mindent dobunk ki. Egyébként ezen a területen már vannak úgymond szakértők is, akik az adott ember vagy háztartás szemetét megvizsgálva tudnak következtetni az embernek az anyagi helyzetére, tulajdonságaira, nemére stb. Visszakanyarodva a fölöslegesen kidobott szemétre, szeretnénk adni olyan kreatív ötletet, amely által olyan tárgyakból is lehet rendkívül jó alapanyag, amelyet egyébként kidobna.
hirdetés
A legtöbb háztartásban található tea. Ez azonban előbb vagy utóbb elfogy és hát mit lehet tenni az üres tasakkal, semmit, megy a szemétbe. Erre szeretnénk most rácáfolni és adni egy remek ötletet, amely által rendszerezheti a különböző íz világú teákat. Először is leírjuk, hogy mi minden szükséges hozzá. Fa teafiltertartó, vizes fapác, porpasztellkréta, teatasakok, decoupage ragasztólakk, olló, ecset. Persze, tudjuk, hogy ezek nem találhatóak meg minden háztartásban, viszont a beszerzésük sem egy lehetetlen feladat, sőt. Első lépésünk, hogy lecsiszoljuk a dobozt, ez után pedig lekenjük a fapáccal. Igénytől függ, hogy hígítjuk vagy nem, viszont hígítva nem lesz annyira markáns színe, tehát aki halványabbat, fakóbbat szeretne, az hígítsa. Egy darabka anyagot tekerjünk a mutató ujjunkra, ez után mártsuk bele vízbe és dörzsöljük meg a krétát. A teafiltertató tetején, illetve oldalán ezt maszatoljuk át. Az üres teás tasakoknak szakítsuk le a füleiket, majd ezeket rendezzük el, ahogyan szeretnénk, és végül ragasszuk össze ezeket. Az sem gond egyébként, ha némely helyen marad egy kis rés a teás tasakok között, hiszen a doboz felülete le lett krétázva zöldre, így egészen biztosan nem lesz feltűnő. Tipp: Ne ragasztózzuk be a tartónak a teljesen felületét, hanem csak nagyjából 5-6 cm szélesen. Ez által könnyebb lesz odaragasztani az üres tasakokat. Miután rá lett simítva az összeragasztott tasakok, utána ajánlatos egy darabka anyaggal végigsimítani a felületét, hogy ne maradjon levegőbuborék és álljon meg a ragasztás. Hagyni kell, hogy száradjon, utána pedig egy éles ollóval a felesleges darabokat le lehet nyisszantani. De erre alkalmas lehet papírvágó, sniccer is. Ugyanakkor igény szerint lehet díszíteni az elejét és az oldalát is, úgy gondoljuk, hogy a fa anyaga miatt nem mutat jól. Ezt lehet akár ugyanilyen procedúrával megcsinálni. A végső stádium a lakkozás. A tetejét javasolt három rétegben lelakkozni, az oldalait pedig két rétegben. Ez egy nagyon dekoratív kis teatartó lehet bárki számára, amelyből a tea is kívánatosabb lehet, mint a sima, egyszínű teatartóból. Akinek van egy kis kézügyessége, illetve szeret alkotni, annak mindenképpen javasolt, illetve biztosan tetszeni fog ez az ötlet. Ugyanilyen alapon, illetve elven még rengeteg olyan dolog lehet hasznos alapanyag a számunkra, amelyet egyébként kidobnánk. Jó szórakozást, alkotást mindenkinek! Amennyiben önnek is vannak egyéb kreatív ötletei, akkor azt bátran leírhatja egy hozzászólás formájában. Mi is és az olvasóink is biztosan értékelni fogják!