Dekorötletek húsvétra
hirdetés
Semmi nem ellensúlyozhatja jobban a tavaszi fáradtság kellemetlen érzését és a nagytakarítás emlékeit, mint a megújulást hozó dekorációk. A frissen mosott függönyök, pompázó zöld növények mellé sorjában kerülnek a szebbnél szebb tojások is, ezek elkészítési módjáról előző cikkünkben is olvashattak kedves olvasóink.
A húsvét mára már nem csak a tojások és locsolkodás ideje, aranyos, vicces és szemet gyönyörködtető dekorációk és ételköltemények vesznek minket körül. Igyekszem még néhány ötletet adni, hogyan tehetnénk az ünnepet még szebbé, hogyan varázsolhatunk díszes dekorációkat magunk köré.
hirdetés
Az egyik kedvencem, amit gyermekként is szívesen készítettem, az a nyuszi és bárányka. Ezek elkészítése egyszerű, a kicsik biztosan élvezni fogják. Vegyünk egy kifújt tojást, ollót, filctollat, papírt és ragasztót. A papírból két nyuszifület vágunk, melyeket a tojás tetejére ragasztunk. Ezt követően megrajzoljuk a nyuszi pofiját, két kör a tojás közepén. A nyuszi orra egy szívecske szeme pedig két kisebb félkör a korok fölött. A nyuszi bajszait cérnából is ragaszthatjuk. A hatás érdekében a fogacskákat is kivághatjuk fehér papírból. Már csak egy tartóba kell tenni és kész is. A bárányka készítése kicsit összetettebb, de legalább ilyen aranyos végeredménnyel kecsegtet. Egy kifújt tojás, egy kis vatta, ragasztó, papír és némi zsenília kell hozzá. A tojást vízszintesen fektetjük, zseníliából ráerősítünk négy lábat. A tojás egyik végére két kis szemet festünk. Ezt követően bekenjük ragasztóval a tojás többi részét, majd ráerősítjük a vattát. Célszerű előbb a felét kezelni, mert különben mindent összemaszatolunk. A barika fülét barna papírból vágjuk ki.
A gyerekeket már lefoglaltuk, most pedig mi magunk is nekiállhatunk a szebbnél szebb dekorációk készítéséhez. Kiscsibéket készíthetünk egyszerűen is. Az elkészült darabokat pedig szinte bárhová kitehetjük, a húsvétfára és az ajtóra egyaránt felakaszthatjuk. 2 fekete gyöngy olló, egy kis piros vagy narancs papír, vagy anyag (nagyon kicsi, csak a kis csőrének) sárga fonal kell hozzá. Egy kisebb és egy nagyobb pom-pomot kell készítenünk, ezeket összevarrjuk. A kicsi lesz a feje, a nagyobbik a teste. Ezt követően a gyöngyöket finoman felragasztjuk, ezek lesznek a szemek, és a piros anyagból csőrt csippentünk és ráerősítjük. A pihe puha csibék máris készen állnak.
Az egyik kedvencem, amit két éve tanultam egy barátnőmtől az az óriás tojás készítése, amibe aztán műfüvet, kis tojásokat, csibéket teszünk. A technika rendszeres olvasóink számára ismerős lehet, azonban leírom. Fonal, ragasztó és egy lufi kell hozzá csupán. A lufit tojásdad alakúra fújjuk. A fonalat -tetszés szerinti színben, vagy színekben- ragasztóba mártogatjuk, majd hálószerűen a lufira tekergetjük. Amikor eléggé sűrű lett nincs más dolgunk, mint kiakasztani és hagyni megszáradni. Amikor megkeményedett és megszáradt-használhatunk keményítő folyadékot ragasztó helyett- csak a lufit kell kidurrantani. A tojások önmagukban is mutatósak, azonban kis kézügyességgel egész aranyos asztali díszt csinálhatunk belőle. Óvatosan egy nagyobb, kör alakú lyukat vágunk bele, majd a műfüvet kis díszeket beletesszük és kész is az egyedi asztaldísz.
Az ünnepi asztalon persze az ételnek is főszerep jut. A bájos állatkák mellé ezért egy szép virágcsokrot is alkothatunk. Vegyünk egy díszes fehér, vagy üveg tálcát, néhány szár hagyma zöldét és paradicsomot. A továbbiakban ehető tulipán csokrot készítünk. A paradicsomok közül a hosszabb, tojásdad formákat válasszuk, melyeket előbb félbe vágunk, majd az egyik felét még kettőbe. Középre kerül a fél paradicsom, héjával felfelé, félig ráfektetve pedig, két oldalra a negyed paradicsomok. A szárát a hagyma zöldjével alkothatjuk meg. Az ügyes konyhatündérek ínycsiklandozó túrókrémmel is megtölthetik a paradicsomokat.