Ötletes fürdőjátékok a gyerekeknek
hirdetés
Fürdés közben nagyon jókat lehet játszani. A folyamatos nedvességben a legdrágább játékok is bepenészedhetnek. Jobban járunk, ha magunk készítjük a fürdőjátékokat, filléres megoldásként, akár minden estére másikat készítve!
Kreatív megoldás, ha pár műanyag állatot egy kisebb műanyag dobozba teszünk, öntsük le vízzel, és rakjuk a mélyhűtőbe! Ha közeleg a fürdés ideje, csak tegyük a kádba, és adjunk a gyermeknek egy műanyag kanalat, hogy azzal bányássza ki a műanyag játékot! Még egyszerűbb, ha nem dobozba, hanem nylonzacskóba tesszük a játékot!
hirdetés
A legegyszerűbb habfürdőt is élménnyé varázsolhatjuk, ha a régi, már megunt spriccelős flakonjainkba ételfestékes vizet öntünk. A habra ráfesthetjük a gyerek nevét, vagy ha többfajta színt is elkészítünk, akkor a teljes szivárványt vagy más mintát is!
Kár lenne kidobni az üres samponos, vagy tusfürdős flakont, akár hajót is lehet készíteni belőle! Az oldalára fektessük a flakont, és vágjunk a tetejére egy négyzet alakú lyukat, és készen is van a ladik, amelyben számtalan műanyag játékot tudunk egyik parttól a másikig szállítani.
Kádra akasztható játékból rengeteg van a piacon. Minden gyerek nagyon szereti! Nem kötelező súlyos ezrekért venni egy babát vagy építőkockát. A hobbiboltban néhány száz forintért dekorgumi lapokat vehetünk, amiből kivághatunk halat, vagy más érdekes formát. És ha csak egyszerű formákat vágunk is ki, az is tökéletes játék a vízben pancsolónak! De fokozhatjuk az örömet, és vághatunk ki különböző bonyolultabb formákat is, mint hableány, vagy kagyló.
Készíthetünk fürdőkrétát, pár régi szappanmaradékból, ezeket olvasszuk fel a mikróban, majd keverjünk bele kevés ételfestéket. Ezt öntsük egy régi jégtartóba, vagy bármilyen más formába, és pillanatok múlva megszilárdul a gyerek játéka. Ez egy firkálós játék. Amit utána a kádról zuhany segítségével lemoshatunk.
Egy joghurtospohár vagy egy ásványvizes palack segítségével is játékot készíthetünk. Vegyünk elő egy kést, vagy valamilyen szúróeszközt, és vágjunk réseket a palack aljába, amit ha feltartunk, miután vízzel megtöltöttük, úgy fog jönni belőle a víz, mint egy zuhanyrózsából, a gyerek nagy örömére.
A gyerekes házakban előfordul, hogy van gyógyszeradagoló fecskendő, de lehet ez egy orrszívó ballon is. Vízbe téve nagyon jó vízipisztoly válik belőlük.
Vagy jó megoldás gyerekjátéknak, egy nem használt muffinforma, amelybe borotvahabot téve, pár csepp ételfesték belekeverésével, festőhab jön létre, amihez csak ecset kell, és máris készülhetnek a műalkotások.
Jó ötlet egy kicsi műanyag doboz segítségével, vagy flakonnal, ha olyan játékot készítünk, hogy babot vagy gombokat teszünk a dobozba, flakonba, és odaadjuk a gyereknek, hadd rázza, hogy megtudja, milyen hangja van a víz alatt vagy felett.
A kádban ülő gyerek, ha kap egy műanyag poharat, és azt a vízre téve, föléhajol, akkor minél mókásabb hangokat ad ki, annál furcsább hanghatás jön létre, akár egy bálna hangja, ami tökéletes gyerekjáték lehet.
Szivacsból akármilyen játék készíthető, amit a gyerek magával tud vinni a kádba, csak megfelelő formára kell vágni. Máris lehet vele játszani!
Sokféle ilyen és ehhez hasonló játék készíthető a fürdőkádba a gyereknek. Csak egy kis kreativitás kell hozzá. Némi találékonyság, és kreatív erő, máris lehet használni esténként. Próbáld ki valamelyik tippet, igazán hasznos lehet, ha pár forintból, de inkább az otthon lévő készletből szeretnéd megoldani a fürdőjátékot!