Így szereld fel az ajtókeret-borítást
hirdetés
A borítás díszíti az ajtót, és egyben elfedi az ajtóburkolat és a fal közötti hézagot. Hasonló mintákat használnak az ablakszárnyak körül is. Különböző mintázatú borítások találhatók a barkácsáruházakban és a fakereskedőknél, de jóval változatosabb és az átlagosnál szélesebb skálán mozgó formákat és mintákat lehet beszerezni az asztalos-alapanyagokat áruló szakboltokból.
Ha különleges profilt szeretnénk, minta szerint gyártott borítást is beszerezhetünk.Egy klasszikus stílusú borítás felszerelése nem is olyan bonyolult. Az ilyen stílusú borítás bordázott szegélyléc tartalmaz. Díszes tetővel és olyan alsó résszel, melyen nem kell ferdén bevágni az illeszkedéseket a mintázatba. Sajátunkat külön elemekből is elkészíthetjük. melyeket helyben szögeznünk kell. Viszont ha szegélylécblokkokat használunk, először ezekét kell fel tenni. Ezután a függőleges borítólécet kell rájuk - központosítva - állítani, és szögekkel rögzíteni. Először ki kell számítani a hosszukat és derékszögben levágni a végüket, ráhagyással a felső blokkoknál. Mikor a bejárat kétoldala teljesen elkészült, merjük meg a felső blokkok közötti távolságot, és vágjuk le a vízszintes borítólécet úgy, hogybeilleszkedjen. maid szögezzük a helyére.
hirdetés
Hagyományos ajtókeret-borítás rögzítése
Tartsunk egy rövid díszítőszegélyt körülbelül 6 mm-re az ajtónyílás fölé; ellenőrizzük, hogy szintben van-e, s jelöljük ki a szélességét a falon és az ajtóborítás homlokfelületén. Ezután tartsuk függőlegesen kissé túlnyúló helyzetben, körülbelül 6 mm-re az ajtófélfa felületétől. Vigyük át az előbb készített jelzéseket.
Vágjuk 45 fokba a kijelölt véget majd vízszintezőt használva állítsuk függőlegesbe, és szögezzük az ajtófélfára, 5 cm-es fejetlen szögekkel rögzítve körülbelül 30 cm-enként. Ebben a fázisban még ne verjük be teljesen a szögeket, hogy adott esetben mozgatni tudjuk a borítást. Vágjuk le, és rögzítsük a második függőleges szegőlécet a másik oldalon, ugyanezzel az eljárással.Fektessük a felső borítást hátoldalával a függőleges végekre, és jelöljük be a hosszát. Készítsünk ferde levágásokat mindkét végen, és szöggel erősítsük a mintázatot a függőleges részek közé. Üssünk szöget a felső részen keresztül a ferdén levágott illeszkedésekbe mindkét végen. Verjünk be minden szöget a felszín alá lemezlyukasztóval, majd töltsük ki a lyukakat, mielőtt lealapoznánk és lefestenénk a famunkát.
Most, hogy jól néz ki a bejárati ajtónk, tegyünk azért, hogy belső terünk is szép legyen. Egy jól megválasztott szőnyegpadló nagyban hozzá tud járulni ehhez. A bolyhos szőnyegeket eredetileg úgy készítették, hogy gyapjúszálakat vagy más természetes szálakat csomóztak egy szőtt alapra; azonban a gépi készítésű szőnyegek és a szintetikus szálak fokozatos bevezetésével a különböző típusok széles körű változatai alakultak ki. Gyakorlatilag igen nagy választék található minden házban, akár valamilyen látványos, akár egyszerű, mindennapi használatra alkalmas padlóburkolóként. Egy padlószőnyeg kiválasztásánál vegyük alaposan figyelembe a lehetőségeket. A padlófelület a lakásbelső stílusának igen lényeges eleme, és a rossz választás költséges hiba lehet.Egy jó minőségű, jól lefektetett padlószőnyeg évekig kitart - ha nem akarjuk egy felújítás során megváltoztatni a padlóburkolatot, ezért a kiválasztásnál gondoljuk végig, megfelelő lesz-e a szőnyeggel akkor is, ha a szobában megváltozik a színrendszer vagy a bútorzat. A semleges vagy barnás színekhez lehet a legkönnyebben alkalmazkodni. A halvány színek kis apró, ismétlődő minták bármilyen méretű helyiségben megfelelnek; a nagy, feltűnő rajzolatokat legjobb a tágas belső terekre fenntartani. Ha a szomszédos szobát is padlószőnyeggel akarjuk befedni, érdemes azonos szőnyeget alkalmazni. Ez nagyobb tér és harmónia érzetét kelt. Alkalmazhatunk mintás szegélyeket egyszínű szőnyeggel kombinálva, ami egyes területek elkülönülését biztosítja.