Készítsünk a gyerekekkel termésfigurákat! (2. rész)
hirdetés
Rengeteg termésfigurát készíthetünk el, amivel a gyerekek a későbbiekben is sokat játszhatnak. Amire mindenképp szükségünk lesz, az ragasztó, sok-sok színes festék és rengeteg fantázia a termések, héjak és tobozok mellett. Na de ne is húzzuk az időt, lássuk csak: miből milyen figura készülhet?
Szeretnénk néhány remek órát biztosítani a gyereknek és a szülőknek egyaránt. Ha nem esik az eső, akkor kerekedjünk fel és járjuk be az erdőt, szedjünk össze mindenféle termést. Makkot, tobozokat, bármit. Otthon is szétnézhetünk, gyűjtsük meg a pisztácia vagy a dió héját, a tökmagot vagy az almamagot. Cikkünk első felében már adtunk néhány ötletet, most eláruljuk, hogyan készül a gólya vagy a dinó!
hirdetés
Gólya
Anyag: földimogyoró, szalma, cseresznyemag, hosszú tüske, repülőmag (a juharfa termése), fehér, piros és fekete festék, ragasztó vagy ragasztópisztoly.
Elkészítés: a gólya testeföldimogyoróból, lába és nyaka szalmából készül. A nyakára ragasszunk fejnek cseresznyemagot, csőrnek a cseresznyemagra hosszú tüskét. Szárnyai repülőmagból készülnek, ezeket széttárva vagy a testhez simulva is rögzíthetjük. Ezután a kép alapján fessük ki a gólyát.
Ötlet: kis kartondobozból (pl. orvosságos doboz) készíthetünk kéményt, cseresznyeszárból vagy egyéb növényszárakból pedig fészket.
Mókus
Anyag: ragasztó vagy ragasztópisztoly,makk, mogyoró, földimogyoróhéj, pisztáciahéj, tobozszirom, feketebors, szezámmag, hosszúkás száraz bibe, fehér és fekete festék.
Elkészítés: a mókus teste makkból, feje mogyoróból készül. Lábnak ragasszunk a testhez földimogyoróhéjat, mancsnak pisztácia héjat. A fejre rögzítsünk fülnek megfordított tobozszirmot, orrnak feketeborsot, fognak szezámmagokat. A mókus farka száraz bibe legyen. Végül fessünk szemeket a mókusnak, és ragasszunk a mancsába mogyorót.
Nyuszi
Anyag: ragasztó vagy ragasztópisztoly, egy kisebb és nagyobb platántermés, földimogyoróhéj, pisztáciahéj, repülőmag (a juharfa termése), feketebors, pirosbors, fenyőtű.
Elkészítés: a nyuszi feje legyen a kisebb platántermés, a nagyobb pedig a teste. A testére ragasszunk hátsólábnak földimogyoróhéjat, mellső lábnak pisztácia héjat. A fejére rögzítsünk fülnek repülőmagot, orrnak feketeborsot, szemnek piros borsot. Bajusza tűlevelekből legyen.
Őzbak és őzike
Anyag: ragasztó vagy ragasztópisztoly, makk, szalma, paprikaszár, dinnyemag, tüske, fehér festék.
Elkészítés: a nagyobb makk lesz az őz teste, a kisebbik a feje. A kép alapján ragasszuk közéjük a paprikaszárat nyaknak. A lábuk szalmából készül. Ügyeljünk arra, hogy egyforma hosszúra vágjuk a szalmaszálakat, hogy szépen megálljanak majd a figurák. Fülnek rögzítsünk a fejre dinnyemagot. Az őzbak agancsának rögzítsünk egy hosszú tüskére kisebb tüskéket. Orrnak tetszés szerint ragaszthatunk feketeborsot, vagy a makk végét feketére festhetjük. Az őzike testét díszítsük fehér pöttyökkel.
Dinó
Anyag: földimogyoró, nád, dió, pisztácia, petrezselyemgyökér, tüske, mákgubó, császárfa termése, lencse, fekete filctoll, ragasztó vagy ragasztópisztoly.
Elkészítés: A dinó teste dióból vagy mákgubóból, nyaka ívelt paprikaszárból készül. A feje kisebb legyen a testénél, pl. szétnyíló pisztácia héj vagy császárfa termése. Faroknak ragaszunk a testhez hosszú, vékony petrezselyemszárat. Lábai elől hosszabbak, hátul rövidebbek legyenek. Készülhetnek nádból vagy földimogyoróból. A hátára rögzítsünk a fejétől a farka végéig tüskéket. Végül fessünk a dinónak szemeket, vagy ragasszunk lencsét a szemnek.