Így cseréld ki a WC-t újra!
hirdetés
A régi WC kicserélése egy új berendezésre viszonylag egyszerű feladat, amennyiben be tudjuk kötni az ejtőcső meglévő elágazásába. Azonban, ha át akarjuk szerelni a WC-t, vagy egy másodikat szeretnénk fölszerelni a ház egy másik részén, magára a főejtőcsőre kell rácsatlakozni, vagy a szennyvizet közvetlenül a csatornarendszerbe kell vezetni. Mindkét esetben érdemes vízvezeték-szerelőt fogadni az ilyen bekötések elvégzésére.
Az antik stílusú, magasan álló tartályoktól az alacsonyan elhelyezett vagy rejtett modellekig széles a választék. Sokan előnyben részesítik a WC-csésze fölötti falra szerelt tartályt. A tartály aljából egy rövid lefolyócső kapcsolódik a csésze hátsó részéhez, a bemenő és túlfolyócsöveket csatlakoztatni lehet a tartály valamelyik oldalához. A legtöbb alacsony állású tartályt ugyanolyan porcelánból készítik, mim a WC-csészét. Kompakt alacsony állású tartály, ahol korlátolt hely áll rendelkezésre, használjunk műanyag tartályt, amelynek csak 11,4 cm a szélessége.
hirdetés
Rejtett tartály
Az alacsony állású tartályt teljesen el lehet rejteni a burkolat mögé. A vízellátó- és a túlfolyó-csatlakozások azonosak a más típusú tartályokéval, azonban az öblítőkar a panel egyik oldalára van szerelve. Ezek a műanyag tartályok praktikusak, nem kötődnek divathoz vagy stílushoz, és ezért viszonylag olcsók. Ne feledkezzünk meg arról, hogy a karbantartásához hozzáférést kell biztosítani.
Monoblokk rendszer
Az alacsonyan elhelyezett tartályok közvetlenül a csészéhez vannak építve, és azzal szerves egységet képeznek. Mind a bemeneti, mind a túlfolyó bekötések a tartály alján vannak. Egy belső függőleges cső van összekapcsolva a túl folyó-kimenettel. El a cső a vízszint fölé emelkedik.
WC-csészék
Ha bemutatóterembe látogatunk, sok különböző WC csésze közül kellene választhatunk, de valójában csak kél alapvető típus van: a vízöblítéses és a szí Ionos csésze.
Szifonos csészék
A szifonos csészék öblítéséhez nincs szükség erős vízáramlásra, és ennek következtében jóval csendesebbek is. Az egyszifonos csészének keskeny kimeneti nyílása van közvetlenül a hajlat után, hogy a vízáramlást Lelassítsa a csészéből. A víztömeg levegőt nyom ki a kifolyó nyílásból, hogy elősegítse a szifonműveletet. A kétszifonos csésze jóval bonyolultabb és nagyon csendes. Egy szellőzőcső köti össze két szifon közötti teret a tartály és a csésze közötti befolyócsővel. Ahogy a víz végigfolyik a befolyó nyíláson, levegőt szív be a szifonrendszerből a szellőzőcsövén keresztül. Vákuum képződik a két szifon között, és az atmoszférikus nyomás nyomja a csészében levő vizet az ejtőcsőbe.
Vízöblítéses kagylók
A vízöblítéses kagylók egyszerűen úgy működnek, hogy a tartályból lezúduló friss víz leviszi a szennyet. Eleve jóval megbízhatóbbak, mint a szifonos csészék, de a lehúzáskor sokkal zajosabbak.
Forrás
Képek: ailexpress.com és femina.hu