Csináld magad gyermekeid babáit!
hirdetés
A kereskedelemben ma már elképzelhetetlen mennyiségű játékot lehet kapni. Mérettől és ártól változik a több millióra tehető játékok száma. De mi lenne, ha a babákat, te magad készítenéd el?
Számomra mindig is azok a játékok voltak a legnagyobb szerelmeim, amit édesanyám készített éjjel, míg mi lurkók aludtunk. Most te is megismerhetsz néhány trükköt, hogy mesebeli manókat készíts gyerkőceidnek az éj leple alatt.
hirdetés
A történetmesélő hagyomány, sok országban őriz meséket az apró népekről, akikkel találkoztak, ők voltak a manók koboldok, törtpék és egyéb lények, vidéktől és környezettől függően. Ők mind természeti lelkek, általában távoli erdőkben, hegyekben élnek. A manófigurák jelképei lehetnek a természeti világgal való kapcsolatunknak és emlékeztethetnek minket arra, hogy milyen fontos megbecsülni a Föld eleven lelkét.
Csipkebogyó manók a kertből
Hozzávalók, amiket nem árt beszerezni: pipatisztító drót, filcdarabok, sima fagyöngy, 2 piros gyöngy, puha, piros anyag, nyers gyapjú, kartondarab.
Első lépésben kivágjuk a filcet. A nagy körhöz a puha piros anyagot használjuk. A széle mentén erős fonallal körbevarrjuk. A kis kerek korongot a kör közepére ragasztjuk, hogy a kész törpe majd biztosabban álljon. teszünk egy kis gyapjút az anyagra, úgy, hogy a kis karton belül maradjon. Meghúzzuk a fonalat és jó erősen megkötjük. Ez lesz a manó teste. Veszünk egy nagy gyöngyöt, ellenőrizzük, hogy a lyuk mindenkép függlegesen legyen, majd átfűzzük a drótot a lyukon. Megtekerjük a nyak körül a fej rögzítéséhez. Következő lépésben vegyünk egy kb. 8 mm-es drótdarabot és egy-egy kis piros gyöngyöt ragasztunk mindkét végére. A sapka és a karok egy részből állnak majd. Összevarrjuk a sapkát, egy kis részt nyitva hagyva a gyöngy rögzítéséhez. Áthajtjuk a karok egyik és másik oldalát a dróton és összevarrjuk az utolsó 15 mm-t is mind a két oldalon. Ráragasztjuk a sapkát a gyöngyre, majd egy kis gyapjúból csinálunk hajat és szakállat is a manóknak. Ha mindezzel meg vagy ne felejts el arcot is rajzolni a kis lénynek.
Babák a legkisebbeknek: Manóbaba
Kell hozzá nyers gyapjú, rózsaszín pamutanyag frottír vagy flanel.
Előbb érdemes az anyagot kimosni, nehogy a baba a későbbi mosásnál össze menjen. A fejet egy kb. 14 x 14 centis pamutanyagból készítjük el. A mintákat sok helyen megtalálhatod, ha jól tudsz keresgélni az interneten. Első lépésben kivágjuk a sapkát és a testet, kifordítjuk az anyagot. összevarrjuk a sapka hátulját és a varrógéppel varrjuk össze a kerek szegélyt. Visszafordítjuk a testet úgy, hogy a nyakkivágáson áthúzzuk. Nyers gyapjúval lazán kitömjük a testet. Elkötjük a kezeket erős fonallal. Felhajtjuk a nyakkivágást fél cm-rel és összehúzzuk. A fejet a nyakkivágásba tesszük. Befűzzük az összehúzó fonalat és eldolgozzuk. A fejet erősen a testhez varrjuk, mert később nagy igénybe vételnek lesz kitéve. Egy kicsit össze kell húznunk a derekát is. A sapkát a megfelelő irányba fordítjuk, egy szélét behajtjuk, a fejhez varrjuk. Díszítheted és arcod is rajzolhatsz neki kedved szerint, csak vigyáz, hogy az gyerekbarát eszköz legyen.
Jó szórakozást, később még jövök pár ötlettel!
Kép: pszichologin.blog.hu