Kreatív ötletek frontérzékenyeknek
hirdetés
Március közepére lassan már elfeledtük a hideg, sötét téli napokat, és a napsütés, az illatos levegő, a virágzó fák egyaránt segítenek túllendülni a depressziós időszakokon. A hőmérséklet, a páratartalom, a légnyomás gyakori változása miatt azonban a csodálatosnak látszó tavaszi időjárás is erősen megviselheti a szervezetet - leginkább a frontérzékenyekét.
Mindannyian érzékeljük az időjárás-változásokat, csak nem egyforma intenzitással reagálunk rájuk. A környezeti hatásokra az akaratunktól függetlenül működő vegetatív idegrendszer ad választ. Ha ennek szimpatikus és paraszimpatikus alrendszere között megbomlik a kényes egyensúly, frontérzékenység alakul ki. Sokan már napokkal előbb megérzik, sőt különféle jellegzetes közérzeti és hangulati zavarokkal (fáradékonysággá vagy nyugtalansággal, aluszékonysága vagy alvászavarokkal stb.) jelzik egy-egy hideg- vagy melegfront érkezéséi. Mindenkinek érdemes felkészülnie a negatív hatásokra, amelyek így talán kevésbé fogják megkeseríteni a mindennapokat.
hirdetés
Ön megfigyeléssel megállapíthatjuk azt, hogy szervezetünkben a szimpatikus (mozgósító) vagy a paraszimpatikus (ellazító) Idegrendszeri hatások dominálnak-e, és azt is, hogy milyen frontra vagyunk érzékenyek. Mindezek ismeretében segítségül hívhatjuk a megfelelő gyógynövényeket,
Szimpatikus túlsúly
A szimpatikus hatás mozgósítja a szervezet működését, és amikor a szervezet állapota szimpatikus túlsúlyba kerül, az ember robbanékonnyá, ingerlékennyé válhat Ezt segít fékezni két idegerősítő. nyugtató hatású mediterrán gyógynövény, amely nem erős idegnyugtató, csak éppen segít áthangolni a szervezetet a pozitív működésre, és lecsendesíti a háborgó lelket,
- Levendulatea 1 kávéskanál levendulát leforrázunk 2.5 dl vízzel, 15 percig ázni hagyjuk, majd leszűrjük. Kesernyés ízű, ezért mézzel édesítve isszuk este, lefekvés előtt. Megszünteti az ideges szívdobogást, csillapítja a migrént, enyhíti a szédülést.
- Rozmaringtea 1 teáskanál rozmaringot leforrázunk 2,5 dl vízzel, 15 percig ázni hagyjuk, majd leszűrjük, ós mézzel édesítve megisszuk. Egyszeri nagyobb adagban megemeli és normalizálja az alacsony vérnyomást,
- A szimpatikus rendszer túlfeszültsége miatt zivatar előtt rosszabbodhat az ember közérzete, a meleg szél ronthat az állapotán, esetleg erősen izzad is. Ilyenkor újabb két gyógynövény segít.
- Zsályatea 1 teáskanál orvosi zsályát 5 percig főzünk 2 dl vízben (ennyi idő kell ahhoz, hogy elillanjon belőle a mérgező tujon), majd leszűrjük, és mivel keserű az íze. mézzel édesítve isszuk. 3 órán belül már érezhetően csökken a beteges izzadás, és ez a hatás 3 napig tart. Szükség esetén ekkor kell újra fogyasztani. 9 Izsóptea 1 teáskanál izsópot 2 dl vízben felforralunk, 15 percig állni hagyjuk, majd leszűrjük. Mézzel édesítve, mindennap isszuk ideg erősítésre és –nyugtatásra, valamint altató helyett is legjobb választás a citromfű. Ez a gyógynövény annál hatásosabb, minél kisebb adagban alkalmazzuk.
- Citromfűtea 1 kávéskanál citromfüvet leforrázunk 2 dl vízzel, 15 percig ázni hagyjuk, majd leszűrjük. Naponta 2 alkalommal isszuk.
Paraszimpatikus túlsúly
A paraszimpatikus hatás erőinket Tartalék fokozatra kapcsolja, és amikor a szervezet állapota paraszimpatikus túlsúlyba kerül, erőtlenné, passzívvá és rosszkedvűvé válhatunk. Szerencsére a megfelelő gyógynövények átsegítenek a nehéz helyzeten, elűzik a felhőket, javítják a hangulatot, és meghozzák a munkakedvünket is. Jó közérzetet ad és energiával tölt fel a ginszeng, de az ezt tartalmazó készítményeket szigorúan az előírás szerint kell adagolni. Az apróbojtorján megszünteti az esetleges gyomorbántalmakat, meghozza az étvágyat és az evés örömét.
Forrás: Spa Magazin
Képek: nepbetegsegek.hu, femina.hu