Egyedi gyertyák gyertyazseléből
hirdetés
A gyertyazseléből gyorsan és egyszerűen készíthetünk egyedi gyertyákat. A cikkben lépésről lépésre bemutatjuk a zselégyertya készítéséit, így mindenki könnyen elsajátíthatja a technikát. Lepjük meg barátainkat egyedi ajándék gyertyákkal.
A kereskedelemben színtelen és színes zselé kapható. A színes zseléket színtelen zselé hozzáadásával világosíthatjuk. Színezőanyaggal saját magunk is készíthetünk színes zselét. Az adagolást szigorúan tartsuk be. 10 g színezővel 10 kg zselét színezhetünk. Ha kisebb mennyiségre van szükségünk, akkor pl, 200 g-hoz 0,2 g színezőanyagot használjunk. Mivel ilyen mennyiséget nehéz kimérni, a követ kezűképpen járjunk el: a megolvadt viaszhoz először egy kis adagot tegyünk, majd szükség szerint még adjunk hozzá. Így nem kapunk túl sötét zselét. Ha ez mégis megtörténik, színtelen zselével világosíthatjuk.
hirdetés
Jó tanács: gyertyazselé színezésekor készítsünk elő egy tiszta konzervdobozt a maradék színes zselének, amelyet aztán például más színek kikeveréséhez is használhatunk.
Színátmenetek
A színátmenetes gyertyák szépen mutatnak. A három alapszint egyidejűleg is megolvaszthatjuk. Helyezzünk három edényt vagy konzervdobozt vízfürdőbe vagy sütőbe {100 °C). Miután megolvadt a zselé, először a sárga zselét öntsük az üvegedénybe. Várjunk, míg a felszíne kissé megkeményedik, és töltsük rá a következő szint egy előmelegített kanál hátoldala mentén, nehogy az alsó réteg megsérüljön. Az előző szín felszíne egyenletesen olvad meg, és keveredik a felső színnel, így szép, harmonikus színátmenetet kapunk.
Ha szépen elkülönülő rétegeket szeretnénk, akkor a zselét rétegekben öntsük az üvegedénybe. Készítsük elő a színes zseléket: sárga, zöld, kék, lila, piros és narancssárga. Egyenként olvasszuk meg a színeket, majd öntsük az edénybe a megolvasztott zselét. Mielőtt az újabb színt bele öntenénk, mindig várjuk meg, hogy az előző zselé teljesen megkeményedjen. A zselét ferdén is rétegezhetjük. Ölhez az üvegedényt tartsuk ferdén, miközben beleteltjük a folyékony zselét. Miután megdermedt, döntsük ellenkező irányba az üvegedényt, és öntsük bele a következő színt. A legfelső réteg öntésekor az edényt állítsuk fel egyenesen. Ezzel a módszerrel különleges gyertyákat készíthetünk dísztárgyak nélkül.
Ötlet: a gyertya zselérétegeket gyertyahomokból készült réteggel is elválaszthatjuk. A rétegeket csillám porral is díszíthetjük.
Csillaggyertyák
Anyag: teamécsestartók, narancssárga, piros, sárga, kék és lila zselé, talpas kanóc, arany- és ezüstszínű kontúrfesték, csillámos ezüst- és aranyszínű, sárga, zöld, píros, lila és bordó üvegmatrica-festék esetleg csillámpor.
A teamécsestartót díszítsük csillaggal a kép alapján. Először húzzuk meg a körvonalakat, majd száradás után fessük csillámos ezüst- vagy aranyszínűre.
Hagyjuk újra megszáradni, majd a teamécses többi részét is fessük színesre. Miután megszáradt a festék, töltsük meg zselével a teamécsestartót Előzőleg helyezzük bele a talpas kanócot.
Úszógyertyák
Elkészítéséhez szükséges anyagok: üvegtál, porcelán- vagy üvegcsészék vagy tálak, piros zselé Talpas kanóc, fehér teklagyöngyök különféle méretben, aranyszínű csillagflitterek, piros díszkorongok.
Elkészítés: A porceláncsészéket töltsük meg kb. félig zselével. Előzőleg tegyük bele a kanócot. Hagyjuk kihűlni. Ezután vegyük ki őket a csészéből, ás illesszünk beléjük kanócot. Töltsük meg az üvegtálat vízzel, majd helyezzük bele a díszítőelemeket. A könnyű teklagyöngyök, ahogy a csillagok is, a felszínre úsznak. Néhányat nyomjunk a víz alá. Ezután helyezzük óvatosan a zselé-gyertyákat a vízre.