A szalagok tarka kavalkádja
hirdetés
Díszcsomagoláskor vagy szegésnél valahogy mindig marad egy darabka szalag. Csak épp akkora, hogy kidobni vétek, ráadásul színesek, anyaguk selymes, mutatós. Egy-két maroknyival már belekezdhetsz szívderítő újrahasznosításukba.
Ha már összegyűlt egy csapatnyi szivárványos szalag, szegj körbe egy 45 cm széles, hosszabb vásznat, ami jó az asztalodra, és kipróbálhatod, hogy mutat a terítőn a sokszínűség Rendezgesd rajta a szalagdarabokat színben, hosszban és szélességben is vegyesen, de válogathatsz egy színcsalád szerint is. Miután behajtottad a szalagok végét, a hosszú oldalaikat keskenyen varrd fel. Párhuzamosak maradnak a csíkok, ha előzőleg kétoldalú ragasztófátyollal vasalod fel. Használhatsz a szalagokhoz illő cérnát, de dolgozhatsz a terítő anyagának árnyalatával is
hirdetés
Tipp: ha jól látszik az anyagon a szálirány nem kell előre felvasalnod a szalagokat, varráskor elég csak a szövésirányt figyelned.
Masnik és csíkok
A ruhákba - a vállfára akasztáshoz - mostanában sokszor varrnak keskeny szaténszalagot. Ha ezeket otthon te is ki szoktad vágni, a szalagok egész tárháza gyűlhet össze belőlük. Most megmutatjuk, mire is lehet ezeket használni. Egy villa segítségével csinos kis masnikat készíthetsz belőlük, melyeket aztán mindenfélére felragaszthatsz egy-egy pötty meleg ragasztóval. Doboztetőre, képkeretre, neszesszerre, ajándékkísérő kártyára...
Számíthatsz a kicsikre is
Még a pár centiméteres szalagmaradékoknak is lesz helye, ha csillagformákat készítesz belőlük. Három darabka már elég egyhez, amit pár öltéssel, középen foghatsz össze. A cérnát eltakarhatod egy-egy gyönggyel vagy flitterrel. A színes csillagokat felvarrhatod díszpárnára, nagyobb függönyre, vagy akár egy kisebb vitrázsra. Ha szereted gyakran változtatni a dekorációdat, csak apró biztosítótűkkel tedd fel a csillagokat.
A kis szalagokat válogasd úgy, hogy színben illeszkedjenek a lakásod bútoraihoz és természetesen azok kárpitjához.
Varázsláng
Minden szalagdarabnak két vége van, ami elég sok - számold csak össze, hány masnit és csíkot kell elkészítened, ha erre a dekorációra vágysz. Ezek elszegése igen hosszadalmas lenne, ha nem vetnél be egy egyszerű módszert Húzd át gyertya vagy mécses lángján a szalagok végeit, és a hőtől a bennük levő műszálak megolvadnak, és miután kihűltek, vékony vonalban lezárják a szalagot. A technika gyors és garantáltan megállítja a foszlódást. Vágd méretre a szalagokat utána olvaszd meg a darabok széleit.
A szalagmasnit a következőképpen valósíthatod meg:
Alapanyagok: keskeny szaténszalagok
Egyéb kellékek: • nagyobb villa • olló
1. Vágj 15 cm-nyit a szalagból. Állítsd be a villát olyan helyre, ahol stabilan megáll, vagy fogd a két térded közé. Hajtsd rá a szalagot a képen látható módon: először fogd a villa háta mögé a szalag közepét, majd hajtsd előre, két-két ágra, és a szalagvégeket középen vidd újra hátra.
2. A felső végét (jobbra) dugd át a villán, középen, hátulról előre, a másik végét (balra) pedig hajtsd fel hátul, szintén középen.
3. Utóbbit is húzd előre és kösd össze a két szárat. Eközben mindig tartsd feszesen a szalagot. A végeit vágd méretre.
Egy szalag segítségével régi megunt nadrágod is feldobhatod és halásznadrággá alakíthatod!
A farmernadrágok szabásának divatja állandó változásban van, főleg ami a térd alatti szárbőséget illeti. Egyszerűen a nadrág szárát megrövidítve, oldalt sliccelve valamint egy hozzáillő, elütő színnel paszpólozva, mintás szalagot rávarrva viszont egy új darabbal egészítheted ki a ruhatáradat.
Képek: szalaghimzes.hu és kreativhaz.hu