A Radnóti Színház kapta a Design Management Díjat
hirdetés
A Design Management Díj történetében először díjaztak hazai színházat. A Radnóti életében a designmenedzsment nem innovatív termékeket és közvetlenül mérhető sikereket jelent, hanem egy több év alatt tudatosan megkonstruált, a design tekintetében az alapoktól felépített brandet, amely mára a felhasználói élmény elengedhetetlen részévé vált.
Egy színház esetében a siker rendkívül sok összetevőn múlik. A szakmai munkán, a társadalmi szerepvállaláson, az érzékenyítésen túl szerepet játszik benne többek között az intézmény arculata és a kommunikáció minősége is – egyszóval a mindennapi működésbe integrált designfókuszú szemlélet.
„Számunkra a design egyfajta párbeszéd: a tartalom és a vizuális nyelvhasználat folyamatos diskurzusa, egymást kiegészítve. Nyelv és kiterjedés, egyfajta vizuális lenyomata annak, hogy mi ma a Radnóti. A designnak támogató szerepe van abban, hogy az előadásaink, az alkotó munkánk kiteljesedjen, kitűnjön." – nyilatkozta Kováts Adél. A kortárs szemléletű és friss, ugyanakkor időtálló intézmény-arculat megjelenik a színház homlokzatán, weboldalán, sőt a színház életében kiemelkedő jelentőségű, a közönséggel való egész évados kapcsolattartást biztosító Radnóti Magazin vizuális világában és az egyéb szóróanyagokon is.
A Radnóti Színház eredményei azért figyelemre méltók, mert amellett, hogy gondosan ügyel a szakmai munka minőségére, az érzékenyítésre, az értékteremtésre, folyamatosan törekszik a közvetlen és személyes kapcsolattartásra is a közönséggel.
A Radnóti Színház köszönete jeléül felsorolja azok nevét, akik az elmúlt 5 év alatt hozzájárultak a színház arculatához, vizuális outfittjéhez: Mitte Communications és Misetics Mátyás, Csízik Balázs; Tóth Andrej; Valló Berta; Rádóczy Bálint; Dobos Tamás; Máté Balázs; Bácsi Róbert László; Yann Baillieul; Fónagy Dóra; Kiss Melinda és Rádóczi Zsuzsi; Báthory Orsolya és Másik Szőke András.
A Radnóti Színház kreatív csapata: Kováts Adél, Schaffler Sarolta, Szijártó Ádám.
A Radnóti Színház jelenlegi formájában 1985 óta várja közönségét, és ma már az egyik legrangosabb színház Budapesten. 2016-ban Bálint Andrást Kováts Adél követte az igazgatói székben. Az igazgatóváltás új lendületet, tartalmi és formai megújulást is hozott magával, mindezt a színház meglévő értékeire támaszkodva, azokat szem előtt tartva. Az újrapozicionálás célja egy nyitott, a társadalmi kérdésekre érzékenyen reflektáló színház megvalósítása és a fiatal értelmiségi közönség korábbinál hatékonyabb megszólítása volt. Ennek egyik eleme a – második, alternatív játszóhelyként működő – Radnóti Tesla Labor megnyitása is, amely a kreativitás, az új utak keresésének egyik legizgalmasabb színhelyévé vált. Az új célokkal párhuzamosan az intézmény arculatot is váltott annak érdekében, hogy küldetése és megjelenése szinkronba kerüljön, és koherens és önazonos 21. századi művészszínházként jelenhessen meg a kulturális életben.
Forrás: Presspresso
hirdetés
Fotókredit: Mohai Balázs