Így legyél megnyerő az állásinterjún!
hirdetés
Amikor új munkahely után nézünk, s átlépjük a jövőbeni lehetséges munkáltatónk küszöbét egy interjú miatt, azonnal felvesszük a tipikus alkalmazotti viselkedést, de nem a jó értelemben. Le akarjuk nyűgözni a munkáltatót személyiségünkkel vagy éppen tudásunkkal, közben azonban meghúzzuk magunkat, s még kérdezni sem merünk. Ez pedig nem igazán hajtja a mi malmunkra a vizet, hiszen a pozíció iránti érdeklődés nem, csupán a lelkesedés látszik. Íme néhány ötlet annak érdekében, hogy sikeresebbek legyünk az állásinterjún!
1. Informálódás:
hirdetés
Mielőtt elmennénk az interjúra nem árt, ha utána nézünk a cégnek, s minél többet megtudunk róla. Nem árt tisztában lenni a tevékenységi körrel, és azzal sem, hogy ki is fog pontosan interjúztatni minket. Az efféle informálódásra tökéletesen megfelel a Facebook is, ahol az oldalakból és/vagy profilokból sok mindent megtudhatunk, mely információkat akár fel is használhatunk amennyiben elakadna a beszélgetés. Sőt, a tájékozottságott, a cég iránti érdeklődést még értékelni is fogják!
2. "Meséljen magáról":
Az állásinterjúk során előfordulhat - s manapaság egyre gyakoribb is -, hogy a mukáltató arra kér minket, meséljünk magunkról egy kicsit. Nem árt már otthon felékszülni erre a kérdésre, és átgondolni, mit is szeretnénk valójában megosztani magunkról. Ezt a kérést pedig illik viszonozni is, hiába kapunk némi információt a hirdetések során. Amennyiben pedig lehetséges, kérjük meg a munkálltató, hogy vezessen minket körbe a munkahelyen, s közben meséljen pár szót. Persze mindezt nem tolakodva!
3. Érdeklődés:
Fontos, hogy az interjú során merjünk mi is kérdezni, de mértékkel! Egészen addig, amíg nem válunk tolakodóvá kérdéseinkkel nem lehet probléma, sőt, még inponálhatunk is vele a munkáltatónak. Bátran kérdezzük meg, hogy a vállalat miként valósítja meg a csapatmunkát, hogy a munkatársak milyen kapcsolatot ápolnak munkaidőn kívül és egyéb, bennünk felmerülő kérdéseket. A válaszból sok minden leszűrhető a vállalattal kapcsolatban!
4. Öltözködés:
Talán az egyik legfontosabb tényező, hogy miként jelenünk meg az állásinterjú során, s ezért is fontos, hogy a nagy nap előtt tájékozódjunk a munkahelyről. Igyekezzünk minél letisztultabban és nem kihívóan felöltözni az alkalomra, azonban nem árt, ha kicsit elegánsabb stílusba bújunk - főleg, ha az a vállalat profiljába illik. A lényeg, hogy próbáljuk meg minél odaillőbben kiválasztani a ruhadarabokat, és kövessük a "kevesebb néha több" elvet!