Tartós és költséghatékony családi wellness az otthonokban
hirdetés
Magyarország hagyományosan élen jár fényterápiás termékek fejlesztésében, de sok éves kutatás-fejlesztés után most sikerült először elérni a közel 100%-os polarizáltsági fok és a minden eddiginél nagyobb testfelület megvilágítás hatásainak egyesítését.
A fejlesztések együttes hatása, hogy a készülékek nagy mennyiségben, koncentráltan, közel 100%-os polarizáltsági fokon képesek eljuttatni a jótékony fényt az emberi szervezetbe. A POLARISOL két otthon és wellness központokban egyaránt használható készüléket vezet be a piacra, amelyek akár 20.000 órán át is működtethetőek, azaz egy készülék mindennapos használata esetén is több éven keresztül élvezhető a polarizált fény regeneratív hatása. A termékeket webshopban és a vállalat képviselőin, Well-Being Tanácsadóin keresztül lehet elérni 2015. szeptemberétől. „Nagy előrelépés, hogy a legújabb technológiák komplex alkalmazásával mára már elérhető a majdnem 100%-os polarizáltság, míg a 20-30 évvel ezelőtt kifejlesztett, a tükörrendszeren alapuló polarizált fényt kibocsájtó készülékek még nem voltak erre képesek” –mondja Török Tamás, ügyvezető.
hirdetés
A POLARISOL Kft. jelenleg egy több száz fős értékesítési hálózat felállításán dolgozik, és 2017-ben több országban tervez piacra lépni. A vállalat fontosnak tartja, hogy a lakosság ismerje meg a polarizált fény emberi szemmel nem látható, ezért nehezen érthető hatásmechanizmusát, ennek érdekében kiterjedt felvilágosító kampányt indít, hogy a mindennapok wellness élményét juttassa el az az otthonokba.
A tudományon túl
Amíg az emberi szem érzéketlen a fény polarizációjára számos rovar (a szitakötő, a méhfélék, a sáskák, a hangyák, a sáskarákok) és állatfaj képes a polarizációs látásra, amit jól hasznosítanak a táplálékszerzésben, vízkeresésben, tájékozódásban és szaporodásban. Az ízeltlábúak mozaikszeme sok önálló szemecskéből, úgynevezett ommatídiumból tevődik össze. Minden egység egy szemlencséből és egy sor fényérzékeny sejtből áll. Minél több ommatídiumból áll egy összetett szem, annál élesebb képet lát a gazdája. Az összetett szemek több szempontból túl is szárnyalják a gerincesek szemét. A legtöbb rovar képes érzékelni az ultraibolya valamint a polarizált fényt is, de mindközül a szitakötő rendelkezik az egyik legfejlettebb radarrendszerrel. Szemei szinte a teljes fejet beborítják, ami 360 fokos látószöget biztosít számára. A szitakötő szemeit 30 000 ommatidium alkotja és másodpercenként 300 képet tud önálló képként érzékelni, míg egy emberi moziban 24 kocka/másodperc sebességgel vetítik a filmetek. Ez egy szitakötőnek csak egy unalmas diavetítés lenne. Kiemelkedő látásának köszönhetően, képes felismerni a színeket, a polarizált fényt és különösen érzékenyen észleli a mozgást, ami a zsákmányszerzéshez és a védekezéshez egyaránt nélkülözhetetlen.
Bármilyen kiváló is a szitakötő szeme az ízeltlábúak között, egy állatcsoporté még ezt is túlszárnyalja. A sáskarákok (Stomatopoda) látása több kutató szerint felülmúlja még a kitűnő látású madarakét is. Hatalmas szemükben több mint tízféle színérzékelő receptor található, míg az emberi szemben csak három. Ennek köszönhető, hogy sokkal több színt különböztetnek meg, mint mi, és a számunkra láthatatlan hullámhosszakból is rengeteg információt szereznek. A polarizált fényt is érzékelik, amely képessé teszi őket az átlátszó, szinte láthatatlan élőlények felismerésére. A polarizált fény érzékelése lehetővé teszi számukra, hogy „azonosítsák" a holdfázisokat, és előre tudják az apály és a dagály időpontját.
Hiába tekintjük a fényt a világunk természetes részének, alig ismerjük, maximum annyit tudunk róla, hogy nélküle nem lenne élet a Földön. A fény az energia egyik megjelenési formája, és három fő fizikai jellemzője van: az intenzitását érzékeljük fényerőként, fényességként; a frekvencia (vagy hullámhossz) adja a fény színét; és van a polarizáció (vagyis az elektromágneses rezgés iránya).