Te is helytelenül mosod a hajad?
hirdetés
Belegondoltál már abba, hogy milyen is lehet a helyes hajmosás? Valószínűleg nem, hidd el, mi sem. Ugyanakkor rádöbbentünk, hogy mégis lehet benne valami. Sőt, most már azt is ki merjük jelenteni, hogy a helyes hajmosás által szebbek és egészségesebbek lesznek a fürtjeid. Cikkünkből megtudhatod a helyes hajmosási praktikákat és fényt derítünk a helytelenekre is.
Spórolj a samponnal
hirdetés
Nagyon sokan szeretnek úgy hajat mosni, hogy a fél a tubust gyakorlatilag a hajukra kenik. Persze, tudjuk, hogy habocska, meg finom illatok, de inkább ne tedd. A legjobb, ha nagyjából egy teáskanálnyi sampont használsz. Ezt a mennyiséget pedig még akkor is tartsd be, ha csak ritkán mosod a hajad. Ennek a jelentősége az, hogy a haj lényegében csak egy adott mennyiségű hajápoló készítményt képes megtűrni, az úgymond fölösleges mennyiség pedig csak kárba megy. Mindazonáltal pedig a túlzott samponmennyiség képes rombolni a hajnak az ellenálló képességét.
Ezt biztosan nem így csinálod…
Ha már a teáskanálnyi sampont a kezedbe öntötted, akkor azt habozd fel egy kicsit, akár egy kicsit vízzel hígítsd ennek érdekében. Ez azért fontos, mert így sokkal könnyebben tudod eloszlatni a hajadon. A hajmosás során ne magára a hajra helyezd a fő hangsúlyt, hanem sokkal inkább a fejbőrre. Ügyelj azonban, hogy ne vakard a fejbőröd a körmöddel, hanem csak gyengéden masszírozd az ujjbegyeddel. Ideális esetben ez a folyamat pedig nem több pár percnél. Amennyiben minden nap hajat mosol, akkor szigorúan csak egy adag samponozás engedélyezett. Ha viszont ritkábban mosod, akkor akár samponozhatsz kétszer is, de csak akkor, ha nem alakult ki hab. Ebben az esetben öblítsd le és samponozd újra, természetesen megint csak egy teáskanálnyi adaggal.
Te helyesen öblítesz?
A legfontosabb szabály, hogy nem kell sajnáld a vizet. A samponozás előtt meleg vízzel öblítsd át alaposan a hajad. A hajnak a struktúrája ettől megnyílik, ennek következtében pedig a szennyeződések is könnyebben távoznak. Ja és nem mellesleg ezzel csökkenteni is tudod a samponmennyiséget és betarthatod azt a bizonyos teáskanálnyi mennyiséget. Ha már készen vagy a samponozással és a mosással, akkor következik ismét az öblítés. Bátran szánj akár háromszor több időt is a sampon leöblítésére, mint magára a hajmosásra. Fontos, hogy a kozmetikumok maradványai ne maradjanak benne a haj szerkezetében, mert azok roncsolhatják a hajat. Továbbá ez esetben hamarabb lelapul a hajad. Mikor eléggé tiszta már? Ezt onnan tudhatod, ha a mosás követően megtapintod és enyhén érdes a felülete, annyira, hogy már-már horzsolja a kezed.
Árt a fésülés a haj szépségének?
Fésülés során fontos szem előtt tartanunk, hogy semmi esetre se sértsük meg a hajszálakat. Fésülés hajmosás előtt? Ne vicceljünk, semmi értelme, hanyagold hát te is! Sőt, jobb, ha tudod, hogy ha mosás előtt akarod fésülni, akkor bizony valószínűleg károsítani fogod. Főleg akkor, ha használsz hajlakkot, mert akkor megakad benne a fésű. Egyszerűen csak az ujjaiddal fésüld át a hajad mosás előtt és ennyi. Mosás után viszont természetesen jöhet a fésű is. Közvetlenül a kondicionáló használata során fésüld át, mégpedig lassan haladva a hajvégektől lefelé. A legjobb, ha a fésűd széles fogú, puha, rugalmas fogú vagy sörtés keféjű. Ezek ugyanis rendkívül kíméletesen bánnak mind a rövid, mint a hosszú hajjal.
Forrás: wellnesscafe.hu
Képek: hairsolutionsoftampa.com és noiportal.hu