Őrült szépségtrükkök, amelyek miatt emberek haltak meg!
hirdetés
A történelem során már számos olyan szépségideálok voltak, amelyek emberéletekbe kerültek. Például Kínában ilyen volt a lábelkötés is, ugyanis már gyerekkorban elkötötték a lány lábát, hogy az csak 10 cm-re nőjön meg. Felnőttkorukra sokan alig tudtak lábra állni. Ez viszont még semmi, mutatjuk a többi őrültségeket!
Sápadt bőr
hirdetés
A sápadt bőr, vagyis a hófehér és egyben makulátlan arcbőr nem csak szépségideál volt, hanem a társadalmi rangot is jelezte. A sápadt arcbőr láttán ugyanis arra következtettek, hogy az adott nő mennyire elkényeztetett, tehát jó módú családból származik. Voltak olyan hölgyek, akiknek ez megadatott, viszont voltak olyanok is, akiknek nem. Nos, ők maradhattak volna a púder mellett is, de ennél sokkal drasztikusabb módszerhez nyúltak. Ecettel kevertek ólmot és azt kenték az arcra. Ez az úgymond pakolás viszont folyamatosan mérgezte őket és fejfájást, hányingert, álmatlanságot okozott. Hosszú távon pedig a szerveknek a lassú leállását okozta, vagyis halált. Először 1760-an jegyezték fel az első olyan esetet, amikor a halál okának az ecettel kevert ólmot nevezték meg.
Arzénevés és a zöld őrület
Még a 18-ik században egy svéd vegyész réz- és arzénvegyületet állított elő, melynek következtében az úgynevezett Scheele-zöld lett az új őrület. Mindenki ilyen színű tapétát, ruhát, kiegészítőket szeretett volna. Gyakorlatilag ez az őrület átvette a divat fölött a hatalmat. A szépséghiba a történetben viszont az volt, hogy mindezeket arzénes festékkel vonták be. Ez pedig szivárgott be az emberi szervezetbe. Kimutathatóan pár száz évvel ezelőtt az emberek arzénszintje magasabb is volt, mint napjainkban. Itt már azért a vészjósló jelek megvoltak, de az őrültség tovább folytatódott. A nők az arzént még meg is ették, hogy így megóvják a hajuk és a bőrük szépségét. Mindez meglehetősen korai halálhoz vezetett, így pedig valóban nem őszültek meg és nem is lett ráncosak.
A 10cm-es női láb
Kínában is voltak bőven őrültek. Nemes egyszerűséggel végigsöpört Kínán a lábkötés, mint szépségtrükk. Úgy tudják, hogy még a 10-ik században egy táncos „zseniális” fejéből pattant ki az ötlet. Az egész pedig egészen addig fajult, hogy később pár úgy tartották, hogy, ha valakinek apró a lába, akkor annak a hölgynek már nem kell dolgoznia, ugyanis annyi vagyona van, hogy egész nap ráér tipegni. Egészen az 1900-as évekig volt köztudatban ez a nézet, a 12-ik századra pedig már a 10cm-es női láb volt a szépségideál. Ez az a pillanat, amikor érdemes belegondolnod, hogy neked mekkora is a lábad. Képtelenség? Sajnos, nem! Ahhoz, hogy el tudják érni a kívánt hatást, vagyis a 10cm-es lábat, még gyerekkorban be kellett avatkozni. A kislányok lábait elkötötték, felnőtt korukra pedig annyira eltorzult a lábfejük, hogy járni is alig tudtak. Ugyanakkor érdemes még a gésákat is megemlíteni, akikre szintén rákényszerítették a lábkötést és úgymond szexrabszolgáknak használtak.
A halálos krinolin
Tudtad, hogyan készültek azok a régi klasszikus harang alakú szoknyák? Ezt úgynevezett krinolin által tudták elérni, amely lényegében egy kiépített forma és erre húzták rá a ruhadarabot. A 18-19-ik században teljesen elterjedt a krinolin, ugyanis így még inkább hangsúlyozni tudták a fűzővel leszorított derekat. Már eleve a fűző használata sem épp egy egészséges életvitel volt, de a krinolin egészen abszurd halálesetekhez vezetett. Nagyon sokszor fordult elő, hogy ha a ruha csak egy kicsit is lángra kapott, akkor elképesztően hamar átterjedt a krinolinra, így pedig lényegében egy tűzburok vette körül a szerencsétlen nőket. Még a New York Times is közölt ezzel kapcsolatban információkat 1858-ban. Szerintük a krinolin miatt hetente átlagosan 3 nő halt meg. A tűzesetek mellett pedig még gyakori haláleset volt, hogy a nő vízbe esett és rendkívül hamar elmerült a krinolin miatt. Mire segítség érkezett általában már megfulladtak.
Forrás: napjaink.org
Képek: napjaink.org