Virágpor – A természetes szépítőszer
hirdetés
A virágpor a szervezet számára nélkülözhetetlen anyagokat tartalmaz, íze édes, illata jellegzetes. Természetes szerként különféle gyógyászati célokra alkalmazhatjuk.
A virágpor valójában ivaros szaporítótest, amely a vegetatív sejteken kívül tartalmaz egy reproduktív sejtet is. Ez 2 sejtmaggal rendelkezik: az egyik a vegetatív mag, a másik a spermatogén mag, amely két hímivarsejtté osztódik. A virágport a szél vagy rovarok szállítják a bibéhez. Mennyisége a növénytől függően változó, legtöbb a kukorica és a len virágán van. A virágporszem színe a fehértől (jégerfenyő) az aranysárgán át (napraforgó) a vérpirosig változhat.
hirdetés
✓ TERMÉSZETES SZÉPÍTŐSZER
Hatóanyagainak köszönhetően a virágpor jó szépítőszer lehet. Tojással, túróval, tejjel, joghurttal és uborkával kikeverve bőrfiatalító arcpakolást készíthetünk belőle. Fölkenjük a bőrünkre, 30 percig hatni hagyjuk, majd meleg vízzel lemossuk.
✓GYÓGYÁSZATI FELHASZNÁLÁSA
Gyógyászati szempontból nagyon hatásos a gyümölcsfák, a fűz, a vad- és a szelídgesztenye, a repce, a mák és a lucerna virágpora, kevésbé értékes a gyermekláncfűé, a napraforgóé, a mogyoróé, a nyár-, a bükk- és a szilvafáé, a fenyőké pedig teljesen hatástalan. Begyűjtése: amikor a legnagyobb mennyiség van belőle, a virágzó ágról lerázzuk a virágport kiterített csomagolópapírra. Általános adagolása: 3-5 éves gyereknek naponta 12 g, 3-4 adagra elosztva: 6-12 éves gyereknek 16 g 3-4 adagra elosztva; 12 év felettieknek és felnőtteknek naponta 20 g.
Akác és hárs: nyugtat;
Szelídgesztenye: fokozza a vér keringését a vénákban és az ütőerekben;
Vadgesztenye: javítja a vérkeringést;
Gyermekláncfű: vizelethajtó, és enyhe hashajtó;
Almafa: erősíti a szívizmot;
Zsálya: javítja a gyomor és a bél működését, normalizálja a menstruációt;
Kakukkfű: aktivizálja a légzést, segíti a felköhögést.
Figyelem! Sajnos vannak, akik allergiásak a virágporra. Ezért a használata előtt érdemes elvégezni az allergiatesztet, úgy, hogy rendelkezésünkre álló allergia elleni gyógyszer is. Egy teáskanálnyi virágport feloldunk teában vagy vízben, és megisszuk. Ha 2 órán belül nem történik semmi, akkor másnap és harmadnap is megismételjük a műveletet. Ha továbbra sincs reakció, akkor nyugodtan szedhetjük tovább. A virágporra allergiásoknál bőrkiütés, szénanátha, torokdagadás jelentkezhet, sőt sokk is bekövetkezhet.
✓ ÉRELMESZESEDÉS ELLENI SZER
A virágport leggyakrabban érelmeszesedés ellen alkalmazzák. Flavonoid- ós vitamintartalmának köszönhetően javítja a hajszálerek mikrocirkulációját, amivel enyhíti az érelmeszesedés okozta keringési zavarokat. Telítetlen zsírsavai oldják az erek zsírlerakódásait ezért is nevezik az idős emberek gyógyszerének. Mindazonáltal be kell tartani bizonyos biztonsági szabályokat, amelyek közül a legfontosabb, hogy a kúra elején ne szedjünk nagy adagokat.
Ezután 2 hét szünetet tartunk, majd kezdhetjük elölről a kúrát.
Forrás: Harmonet
Kép: aybolit.ru