Lúgosítás okosan!
hirdetés
Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, a rákos megbetegedések megelőzéséért és annak visszaszorításáért mennyire is fontos a szervezet lúgosítása. Nagyon sok étel, amit fogyasztunk, az savasít, és keveset fogyasztunk olyanokból, amik ellensúlyoznák.
Korábban már több cikkben is foglalkoztunk azzal, hogyan lúgosíthatnánk a szervezetünket. Megtörténhet, hogy a felsorolt tippekből már találkoztál egyikkel-másikkal, de ennek ellenére jó, ha átismételjük, mire figyeljünk oda a lúgosítás hatékonysága érdekében.
hirdetés
1 – Próbáld ki a fehérjét hús nélkül
Fehérjeforrásként általában elsősorban húst, sajtot, tejet és egyéb termékeket eszünk, melyek nemcsak fehérjét tartalmaznak, hanem telített zsírokat és koleszterint is. A testünknek csak 7%-a fehérje, és az anyatejnek is csak 5%-a (azaz jobban illik a test fehérjeszükségletéhez, mint a tehéntej). Az Amerikai Táplálkozástudományi Szövetség szerint egy vegetáriánus étrend képes megadni mindazokat az aminosavakat és fehérjéket, melyekre a szervezetünknek szüksége van.
2 – Ne felejts el hidratálni
Igyál meg 15 testsúlykilogrammonként legalább 1 liter jó minőségű vizet mindennap. A desztillált víz a legsemlegesebb, és literenként 5 csepp lúgosítót adva hozzá megfelelően lúgossá tehető.
3 – Mellőzd az élesztőt
Kerüld a pékárukat, mint a kenyér, piték, torták vagy a sütemények. Az Amerikai Rákellenes Társaság szerint 9 nő közül 1 mellrákot kap 80 éves korára. A kutatás ezt a pékáruk fogyasztásával és a sütő- vagy sörélesztővel hozza összefüggésbe. Az epekő, vesekő és az ízületi gyulladás is az élesztett vagy erjesztett kenyér tartalmú étrendnek köszönhető.
4 – Nem tesz jót a testnek a sok tejtermék
Nem ajánlatos tejtermékeket fogyasztani, mert laktóztartalmuk (tejcukor) elősegíti az élesztőgombák, gombák, penész és a melléktermékeik jelenlétét.A tejtermékek magas cukor- és zsírtartalmának, valamint annak a ténynek köszönhetően, hogy a teheneket sok helyen gombaalapú antibiotikumokkal és tárolt gabonával etetik, és némely sajtot, joghurtot erjesztéssel állítanak elő, az összes tejterméket el kellene távolítani az étrendből. A kalciumhoz hozzá lehet jutni zöld leveles zöldségekből, zöld italokból, szójatejből, leveles kelből, brokkoliból, okrából, lazacból, stb.
5 – Nincs olyan, hogy jó gomba
Mindenféle gomba - kucsmagomba, moszat, szarvasgomba - savasító étel. Mycotoxint tartalmaznak, mely mérgezi az emberi sejteket, és betegségekhez vezet. A gombák minden fajtája rendkívül mérgező, akárhogy is esszük őket. A gombák nem zöldségek, hanem az élesztőgombák termőtestei. A kukorica- és a földimogyoró-termékeknek is magas a gombatartalma, ezért lehetőleg kerüld ezeket is.
6 – Csak mondj bátran nemet az italnak
A bor, sör, whisky, brandy, gin, rum és vodka tisztán mycotoxint tartalmaz. Az alkohol egy gomba-előidéző mycotoxin, melyet az élesztőgombák termelnek, és ami közvetlenül károsítja a testet.
7 – Kerüld a dohányzást vagy a dohány rágását
A dohánylevelek gombákkal, élesztőgombákkal és mycotoxinnal vannak beborítva, melyek mérgezik a sejteket és a szöveteket. A kutatások világosan megmutatják, mit tesz a dohány erjedése az élesztővel és a cukorral. Amikor dohányt használsz, közvetlenül juttatod be testedbe a szárított gombákat és a hulladékokat.