Készíts olcsó, de finom krémleveseket!
hirdetés
A krémlevesről mindig a franciák jutnak az eszünkbe, akik nagyon finoman készítik el a különféle krémleveseket, nem mellesleg gusztusosan is tudják tálalni. Összeválogattunk néhány remek krémleves receptet, amiből akár ezen a héten is elkészíthetünk egyet-kettőt.
A krémleves laktatós, mégis hamar lemegy, ráadásul gazdagon zöldségekkel készül. Nagyon finom és feldobja a hétköznapi étkezéseket. Nézd meg, hogy néhány zöldségből milyen remek krémleves készülhet! A hozzávalók két főre lesznek megadva minden egyes recept esetén.
hirdetés
Sült paprika-krémleves
Hozzávalók: 0,5 kg kápia paprika, 3 dl csirke alaplé, 1 db salottahagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 dl tejföl, 1 ek olívaolaj, só és fekete bors ízlés szerint (frissen őrölt).
Elkészítés: A paprikát 220 fokon megsütjük (kb. 25-30 perc alatt, többször megforgatva). Zacskóba tesszük 10 percre, utána könnyedén eltávolítjuk a héját. A magházát, magokat és ereket úgyszintén. A finomra vágott fokhagymát és salottahagymát olívaolajon megfuttatjuk. Felöntjük az alaplével. Mikor forr, beletesszük a felcsíkozott sültpaprikát (néhányat félreteszünk a díszítéshez). Turmixban mixeljük, a tejföl hozzáadásával. Visszatesszük a tűzhelyre, sóval és borssal ízesítjük és egyet forralunk rajta.
Avokádó krémleves
Hozzávalók: 2 db avokádó (kisebb, érett), 1 gerezd fokhagyma (apróra vágva), 3 dkg vöröshagyma (finomra vágva), 1 ek vaj, 100 ml fehérbor, 800 ml zöldség alaplé, 100 g habtejszín, só ízlés szerint (tengeri), 5 csepp méz (ízlés szerint), fehérbors ízlés szerint, 40 ml Martini Rosso (vagy Noilly Prat), 2 2 db közepes paradicsom.
Elkészítés: Hámozzuk meg az avokádót, vágjuk félbe, és szedjük ki a magot. Vágjuk kockákra a gyümölcsöt. Forrázzuk le a paradicsomot, hámozzuk meg, magozzuk ki, és vágjuk kis kockákra. Pároljuk meg a vajban a hagymát és a fokhagymát. Öntsük fel fehérborral és levessel, főzzük 5 percig. Keverjük bele a tejszínt, ízesítsük sóval, borssal, mézzel és Noilly Prat-tel. Turmixoljuk össze a levest. Tegyük bele az avokádó kétharmadát, majd turmixoljuk újra össze. Forrósítsuk fel újra a levest, de már ne főzzük. A paradicsom- és a megmaradt avokádó kockákat röviddel a tálalás előtt tegyük a levesbe.
Petrezselyem krémleves
Hozzávalók: 3 közepes db fehérrépa, 3 ek olívaolaj, 4 csokor petrezselyem, 1 db leveskocka (bio zöldségleveskocka), 1 csipet fekete bors (frissen őrölt), 1 csipet szerecsendió (frissen őrölt), 7 dl víz.
Elkészítés: A petrezselyemgyökereket megtisztítjuk, kisebb darabokra felvágjuk. Az olívaolajat megforrósítjuk, beledobjuk a zöldséget, 1-2 percig pirítjuk, hozzáadjuk a bio kockát, összekeverjük, és felöntjük annyi forrásban lévő vízzel, hogy ellepje, lefedjük, és puhára főzzük. Ezalatt a petrezselyemzöldet megmossuk, és a szárakat vágjuk le a levelekről. Ha megfőttek a gyökérdarabkák, tegyük hozzá a szárakat és turmixoljuk össze. Ha túl sűrű lenne a leves, hígítsuk újból forrásban levő vízzel, és forraljuk össze. Ekkor tegyük bele a leveleket, frissen daráljunk rá feketeborsot, reszeljünk bele szerecsendiót, újból turmixoljuk amennyire csak lehet, de ezekkel már ne forraljuk! Ízlés szerint még sózhatjuk is. Pár egészben hagyott petrezselyem levéllel díszítve tálalhatjuk.
Mentás zöldborsó krémleves
Hozzávalók: 1 közepes fej vöröshagyma, 2 ek olívaolaj, 35 dkg zöldborsó, 1 kis db sárgarépa, 1.5 l zöldség alaplé, só és bors ízlés szerint, szerecsendió és petrezselyem ízlés szerint, 2 dl főzőtejszín, 1 marék menta (10 levél).
Elkészítés: Olívaolajon megpirítjuk a hagymát. Ha már elkezd fonnyadni, hozzáadjuk a répát és a zöldborsót, majd tovább pirítjuk. Ha a borsó elkezdett ráncosodni, felöntjük a zöldséglevessel, hozzáadjuk a petrezselymet, a szerecsendiót, sózzuk (ha szükséges, mert lehet, hogy a levesünkben van elég só), borsozzuk, és lassú tűzön megfőzzük a zöldségeket. Ha a borsó és a répa is megpuhult, botmixer segítségével pépesítjük a zöldségeket, majd szitán átszűrjük a levet, és újra visszatesszük a tűzre. A tejszínt egy kancsóba öntjük, majd fokozatosan hozzákanalazzuk a forró levest. Ezzel a módszerrel megakadályozzuk, hogy a tejszín kicsapódjon. Amikor már eléggé felmelegedett a tejszín, akkor visszaöntjük a leveshez, és lassú tűzön tovább főzzük. Fontos, hogy szinte csak összemelegíteni kell, forralni nem! Legvégül levesszük a tűzről, a mentaleveleket összetépkedjük, majd hozzáadjuk a zöldborsóleveshez, és botmixerrel újra összeturmixoljuk.