Sajtos brokkolileves és céklás gnocchi
hirdetés
Fontos tudni az ősszel kapcsolatban, hogy ugyanúgy lemerülhetnek azok a bizonyos elemek, mint tavasszal. A kimerülés és a fáradtságérzet azonban orvosolható, hogy odafigyelünk egy kicsit a táplálkozásra. Erre pedig tökéletes az a két recept, amelyeket a mai cikkünkben olvashatsz. A brokkoli ugyanis épp úgy tele van vitaminnal, mint például a cékla.
Sajtos brokkoli leves
hirdetés
Azért is remek választás ősszel ez a leves, mivel nem csak vitaminbombaként képes hatni a szervezetre, hanem egy-egy hideg nap után képes átmelegíteni az egész testet, ha forrón fogyasztjuk. Ezekre az alapanyagokra lesz neked is szükséged: 1 közepes fej brokkoli,1,2 l húslé, 15 dkg markáns ízű sajt (ementáli, cheddar esetleg raclette), 1 hagyma, 1 gerezd fokhagyma, 1 ek liszt, 2 dl tejszín, 1 nagy ág kakukkfű, só és bors, 5 dkg vaj, negyed csomag leveles tészta, valamint egyetlen tojás. Az első lépés, hogy olvaszd meg a vajat egy lábasban, majd pirítsd rajta a hagymát üvegesre. Ez után add hozzá a reszelt fokhagymát és szórd rá a lisztet is. Ezt jól el kell keverni egészen addig, amíg zsemleszerű nem lesz. Következő lépésként öntsd fel a húslével, majd szórd bele a rózsáira szedett brokkolit. Következik az ízesítés, sózd és borozd meg igény szerint és rakd bele a kakukkfűágat is. Addig érdemes főzni, amíg a brokkoli puha nem lesz. Megtörténhet, hogy egy picit elfő a leve, de semmi gond, mert pótolhatod tejszínnel. Végül pedig add hozzá a reszelt sajtot is és egy rövid ideig még rotyogtasd, hogy olvadjon el a sajt. Amennyiben szeretnéd díszíteni, akkor tegyél félre pár rózsát, a többit pedig turmixold össze. A leves tésztát ajánlott vékonyra nyújtani, szaggass belőle formákat, majd kend meg ezeket a felvert tojással. Ezeket végül süsd 200 fokos sütőben világosbarnára. A tálalásnál figyelj arra, hogy minden adag leveshez jusson ropogós tészta is. Forrón fogyasztva valósággal életet lehet az emberbe.
Céklás gnocchi mákvajjal és parmezánnal
Íme a hozzávalók listája, amely egy 4 személyes tálalásra elegendő: 60 dkg krumpli, 30 dkg cékla, 25 dkg liszt-a szóráshoz, 15 dkg vaj, 5 dkg parmezán sajt, 3 dkg őrölt mák, 1 tojás, fél teáskanál őrölt szerecsendió és egy kis só. Igazából nagyon nagy konyhában való ügyesség nem szükséges az elkészítéséhez, de azért néhány lényeges lépésre érdemes odafigyelni. Először is a krumplit és a céklát mosd meg, utána pedig külön-külön főzd meg. Miután megfőtt, hámozd meg őket és céklát pedig pürésítsd. Amíg még meleg a krumpli addig törd meg, ezt követően pedig gyúrd össze tojással, liszttel, céklával, valamint sóval és szerecsendióval. Adagonként 2 cm vastagságú rudakat sodorj a tésztából lisztezett felületen, majd vágd fel pár centis darabokra és mintázd meg ezeket villával. Válassz egy nagyobb edényt és forralj benne sós vizet, majd főzd ki benne a galuskákat. Ha már feljönnek a víz tetejére, akkor megfőtt és szedheted ki egy szűrőkanállal a tésztaszűrőbe. Javasolt ott hagyni pár percet, hogy tudjon lecsöpögni. Addig viszont hevíts vajat, adj hozzá mákot és 1 percig pirítsd. Ha kész, akkor keverd össze a galuskákat a mákvajjal és sajtforgácsokkal megszórva már tálalhatod is.