Gunagriha: Sorsnavigátor
hirdetés
Manapság egyre kevesebb ember olvas könyvet, viszont megannyi érdekes darab van, amelyet megéri átlapozni. Pontosan egy ilyen könyvre szeretnénk felhívni mindenkinek a figyelmét, amelynek a témája egyáltalán nem nevezhető hétköznapinak.
Az író Gunagriha, született Dr. Fülöp Sándor, a könyvnek a címe pedig „A tudatos sorskialakítás kézikönyve”. Számos vélemény, illetve ellenvélemény van arról, hogy minden egyes embernek a saját kezében van-e a sorsa vagy nem, illetve melyek azok a tényezők, amelyek befolyásolják ezt. Minden egyes ember számára nagyon lényeges, hogy rájöjjön, melyek azok dogok, amelyeket tudja irányítani.
hirdetés
Először is azonban szeretnénk bemutatni magát a szerzőt is. Ahogyan fentebb említettük, a neve Dr. Fülöp Sándor, 1949-ben született Erdélyben, mégpedig székelyföldön. Miután sikeresen be tudta fejezni a tanulmányait fogorvosként kezd el dolgozni, illetve idő közben rátalál a szerelem és feleségül veszi a kolléganőjét. Később születik két fiúk is, tehát akár mondhatnánk is, hogy már mindent elért, amire az átlagos, hétköznapi ember vágyik. De még tartogatott számára az élet egyes mást. 1979-ben ugyanis mondhatni, hogy mindent kockáztat és sikerül útlevelet szereznie, hogy Bécsbe utazzon.
Csupán 50 schillinget tud magával vinni, amely lényegében csak annyira elég, hogy egy napig kihúzza. Az idő folyamán azonban sikerül kialakítania a saját világát úgymond és sikerül egy meglehetősen sikeres fogászati rendelőt nyitnia. Ekkoriban csatlakozik hozzá a családja is és lényegében sikerült elérnie az élete álmát is. Ez nem más, mint az anyagi jólét, illetve hogy olyan országban élje, ahol a szabadság uralkodik. Később kénytelen ráeszmélnie, hogy ez mégsem az, amit szeretetett volna elérnie, egy másfajta szabadságról álmodott. Bár soha nem tudta, hogy pontosan mit is keres a világban, amely elégedetté tudja tenni. Rábukkan időközben egy buddhista könyvre, melynek a borítóján Sri Chinmoy mester fényképe található. Állítása szerint ekkor a következőket gondolta: „Igaz ugyan, hogy nem tudom, mi a meditáció, de ezen az arcon látom azt a kisugárzást, látom azokat a tulajdonságokat, amiket keresek.” Először egy meditációs próbálkozásba kezd, majd hamarosan teljesen átszellemül, és olyan állapotba kerül, amely túlszárnyal teret és időt. Miután visszatér, megdöbben az emberi korlátozottságon és tudatlanságon. Ezek után egy hatalmas és meglehetősen gyors lelki átalakuláson megy keresztül, melyben mestere Isten egyengeti útját. A Gunagriha egy spirituális név, amelyet tanítójától, Sri Chinmoytól kapott.
Manapság Európában, némely országokban a belső keresés szakértőjeként tisztelik őt, legfőképpen a hitelessége miatt. A saját tapasztalataiból, gyakorlataiból merít betűket, nem pedig addigi tanokról szólnak a szavai. Nem szeretne mester lenni, csupán mindenkivel szeretné megismertetni, hogy milyen csodás az élet, akkor, ha nem a külső beteljesülésre koncentrálunk, hanem hagyjuk, hogy a szívünk megmutassa az utat.
Szerinte a valódi szabadság, igazi beteljesülés csupán csak a belső úton keresztül, egy spirituális keresés során érhető el. A könyvben továbbá ehhez hasonló kérdésköröket is boncolgat, némi humorral megfűszerezve: „Mi is az az erő vagy képesség, mely segítségével egy ember mindent kibír, illetve elbír, mindegy, hogy milyen pszichikai megterhelésnek teszik ki? Mi is az az erő, amely mindig jókedvet és belső egyensúlyt képes adni? Hát nem egy belső erő, amely minket belülről tesz erőssé?” Akinek akárcsak egy kérdés vagy egy gondolat is felkeltette az érdeklődését, annak mindenképp ajánlott ez a könyv.