Hogyan öltöztesd gyermeked?
hirdetés
Itt az ősz, és itt van a náthaszezon is.
hirdetés
A hangsúly a réteges öltöztetésen van, melynek lényege, hogy legalulra kerül egy rövid ujjú vagy ujjatlan póló, rá egy hosszú ujjú póló vagy egy pulóver, legfölülre pedig egy szélnek ellenálló és hőtartó dzseki. A pulóverből a polár a legjobb, a dzsekiből pedig a "susogós" típus, mert ez jól ellenáll a szélnek és az esőnek, valamint jó hőtartó.
Alulra farmer és műbőr, zárt edzőcipő, vagy ha nagyon esőre áll az idő, gumicsizma. Ez utóbbi nagy népszerűségnek örvend az elmúlt négy-öt évben, és határtalan a színek és minták variációja.
De mire kell még odafigyelnünk? A legkisebbek, az újszülöttek még jobban ki vannak téve az időjárás szeszélyeinek, mint a nagyok, hiszen épp csak belecsöppentek ebbe a változó világba.
Manapság már válogathatunk úgynevezett organikus és nem organikus alapanyagú ruhák közül.
Mit is jelent az, hogy organikus ruha?
Azt jelenti, hogy a ruha alapanyagául szolgáló textil előállításakor bőrkímélő vegyszereket használtak fel, és a növényt (gyapot, len, kender, bambusz vagy szója) vagy állatot (juh, láma, alpaka, kecske) bio körülmények között tartották; a növényeket természetes alapanyagú rovarirtókkal permetezték (chili, hagymalé kivonat), és szerves trágyát használtak, az állatok esetében pedig kerülték a hormonkészítményeket és növekedésgyorsítókat. A gyártás során is mellőzték a mérgező vegyszereket.
Az ilyen alapanyagból készült ruhák légáteresztőek, magas a nedvszívó képességük, jó hőszabályozóak, strapabíróak és formatartóak.
Ezekre az információkra különösen akkor van nagy szükséged, ha az Európai Unión kívül élsz, mondjuk az Egyesült Államokban vagy Kínában, ahol semmilyen szabályozás nincs a ruhakészítés és a gyermekjátékok előállítására vonatkozóan. Egy amerikai anyukának például nagyon meg kell néznie, milyen játékot vesz újszülöttjének, mert ha nem óvatos, az új játékszer meg is mérgezheti a babát, ha mondjuk PVC-ből készült. A ruhák esetében hasonló körültekintés szükséges, bár ezen a téren még nekünk is van mit javítanunk (viszont még mindig jobban állunk, mint a tengeren túliak). Fontos, hogy a kapucnis pulóverek zsinórja ne lógjon szabadon, nehogy a baba lenyelje, illetve a cipzáros felsők fogazatának vége rendelkezzen úgynevezett kocsifogóval, hogy még véletlenül se csípjük oda a pici bőrét.