A közlekedési balesetek egyharmada nyáron éri a gyerekeket
hirdetés
A közutakon a nyári szünidőben jóval több baleset éri a gyerekeket, különösen veszélyeztetett a 10-14 éves korosztály. Autósként és szülőként is sokat tehetünk azért, hogy a legkisebbek biztonságát nyáron is megőrizzük – ebben segít a Generali a Biztonságért Alapítvány.
Nyáron nem az óvodák és iskolák környékén kell fokozottan vigyázni gyermekeinkre, hanem minden olyan helyen, ahol külön veszélyt jelző tábla erre nem figyelmeztet. Az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) adatai szerint a személyi sérüléses közúti balesetek egyharmada nyáron éri a gyermekeket, ami a többi évszakban bekövetkező baleseti adatokhoz viszonyítva nagyobb arány. A statisztikák alapján kimagasló a 10-14 évesek baleseti kockázata, és gyakori, hogy kerékpározás közben éri őket sérülés (a számadatokból kiderül, hogy háromból két kerékpáros gyermekbaleset sérültje 10-14 év közötti).
hirdetés
A nyári vakáció alatt, legyen szó akár görkorcsolyázásról, kerékpározásról vagy rollerezésről, az önfeledt játék hevében könnyen elterelődhet a gyermekek figyelme, és akár egy utcára kiguruló labda is okozhat balesetet. Különösen fontos tehát a legfeljebb 30km/h-es sebesség betartása a lakótelepek és lakóövezetek környékén.
Szülőként fontos, hogy felhívjuk gyermekeink figyelmét a közlekedés veszélyeire és megtanítsuk nekik a legfontosabb szabályokat. A kölcsönös odafigyeléssel nagy mértékben csökkenthető a balesetek kockázata. A felügyelet nélküli, ház előtti játék is számos veszélyt hordozhat, ezért hasznos lehet, ha kijelöljük a játék határait ott, ahol biztosan nem közlekednek autók. Ha már egyedül közlekedik a gyermek, akkor is vegyük át az új “úti célokhoz” vezető legbiztonságosabb útvonalakat és azokat inkább térképezzük fel közösen.
A közlekedés szabályaival játékos formában ismerkedhetnek meg a kilátogatók a Generali Gyerek Sziget programjain a rendezvény utolsó hétvégéjén, június 25-26-án. A Generali KRESZ Parkban például az alapvető szabályok és táblák jelentésének elsajátítása után, elektromos kisautókban ülve, “éles” helyzetben tesztelhetik tudásukat a gyerekek.
Szöveg: X Kommunikációs Központ
Fotó: Colourbox