Hogyan kezeljük a barna foltokat a bőrön?
hirdetés

Legyen az vékony, vagy teltebb személy nagyon sokan szenvedünk, a bár egészségi állapotunkra ne káros, de mégis kellemetlen, viszkető, égő, csípő érzéssel és ne utolsó sorban esztétikailag sem túl vonzó a bőrön megjelenő barna foltokkal.
Ezek a foltok a legtöbb esetben a hajlatokban, a nyakon, az ágyéknál, és hónaljban jelennek meg. Annak ellenére, hogy azt mondják nem egészségkárosító, mégis nagyon kellemetlen, hiszen esetenként viszket, kipirul, bebarnul a bőr, amit égő, csípő érzés követ.
hirdetés
Ez a jelenség sokkal gyakoribb, mint azt gondolnánk, nem feltétlenül a túlsúllyal jár együtt, nagyon nehéz kezelni és főleg eltüntetni. Időről, időre előjön és mindig ugyan azokkal a kellemetlen tünetekkel jár. Oka, hogy a szőrtelenítés, az alkohol alapú dezodorok, az izzadás, illetve az elégtelen szellőzés hatására megvastagszik a hámréteg. Egészségügyi problémát szerencsére nem okoz, és kezelhető házi módszerekkel is, de bőrgyógyász tanácsát sem árt kikérni. Néha azonban előfordulhat, hogy a sötét hónalj az acanthosis nigricans nevű betegség eredménye. Ilyen esetben forduljunk orvoshoz, mert az otthoni gyógymódok nem biztos, hogy használni fognak; megfelelő kezelésrevan szükség.
A sötét hónalj nem ad okot aggodalomra, hiszen egyszerűen megszabadulhatunk tőlük egy-két otthoni praktika segítségével. Ezek a gyógymódok hatékonyak, biztonságosak, természetesek és olcsók, valamint mellékhatásaik sincsenek.
A következőkben megismerhetünk néhány olyan gyógymódot, amelyek mindenki otthonában megtalálható szerekkel alkalmazhatóak!
Uborka
Az uborka sok kozmetikai termékben fellelhető, ám nekünk nem erre lesz szükségünk. Ebben a salátákban is használt növényben természetes bőrfehérítő anyag van, amelyet az ilyen barna foltok kezelésére kiválóan alkalmas. Használhatod szeletelve, lereszelve és az uborka levét is. Az uborkát zuhanyzás után a tiszta bőr felületen hagyd fél óráig hatni, majd langyos vízzel mosd le. Egy másik opció, hogy az uborka levét kurkumával és pár csepp citromlével keverjük össze, majd ezzel a krémmel kenjük be a bőrt. Hagyjuk száradni félóráig, majd mossuk le langyos vízzel! Naponta vagy kétnaponta ismételhetjük a jobb eredményekért.
Burgonya
A burgonya, vagy közismertebb nevén krumpli az uborkához hasonlóan tartalmaz egy bőrfehérítő anyagot. A régiek lereszelve használtál még aknék, kelések kezelésére is. A sötét hónalj ellen csupán be kell kennünk a sötét felületet egy kis burgonya lével, és hamarosan világosabbá válik a bőr. Felhasználási módja két féle képen történik. Az egyik, hogy a krumplit felszeleteljük és bedörzsöljük vele a bőrt. A második módszer a már fent említett reszeléses módszer. A burgonyát lereszeljük a burgonyát, a levével bekenjük az érintett bőrfelületet, tíz percig hagyjuk száradni, majd alaposan lemossuk langyos vízzel. A folyamatot meg is ismételhetjük a látványosabb és gyorsabb hatás érdekében. Az egyik előnye ennek a módszernek, hogy a burgonya nem okoz bőrirritációkat.
Szódabikarbóna
Ahhoz, hogy világosabb legyen a sötét hónalj, rendszeresen le kell radírozni. Egyszerűen készíthetünk természetes bőrradírt: keverjünk annyi vizet szódabikarbónához, hogy egy sűrű krémet kapjunk! Ezzel a krémmel leradírozhatjuk az érintett bőrfelületet, ezzel eltávolítjuk a hónaljban felgyülemlett halott hámsejteket, amelyek a sötét hónalj egyik fő okozói. A radír kitisztítja a bőr pórusait is. Másik lehetőségként, miután vízzel megmosakodtunk, szórjunk kevés szódabikarbónát a sötét részekre, hogy így világosítsunk a bőrön!
Képek: egeszsegpercek.centrumnet.hu és noiportal.hu
Hozzászólások
hírdetés
Kapcsolódó cikkek







