Covid19: Merkel európai szolidaritásra szólít fel határzárak helyett
hirdetés
Egy nappal azután, hogy egész Olaszországot lezárták, az olaszok elkezdték mindennapi szokásaikat a karanténhoz igazítani. Róma szinte üres utcái azt mutatják, hogy az emberek betartják a kérést, és otthon maradnak. De mivel a vírus terjedése nem lassul, lehet, hogy még ezek az intézkedések sem elegendők.
Az olasz gócpont, Lombardia kormányzója például azt kérte, hogy a kormány zárassa be az éttermeket, a bevásárló központokat, és az irodákat is, amit a miniszterelnök mérlegel.
hirdetés
“Elkötelezettek vagyunk abban, hogy megvitassuk az igényeket. Figyeljük a fertőzés fejlődését, a járványügyi görbét, és nyitottak vagyunk a lehetséges kérésekre Lombardiából, vagy az ország bármely részéről”- mondta Giuseppe Conte olasz miniszterelnök
Spanyolországban a tömegközlekedési eszközök fertőtlenítése az utolsó olyan lépés, amivel megpróbálják megakadályozni, hogy az olaszországi hasonló helyzet alakuljon ki. Az utóbbi napokban megugrott a ferőzöttek száma, ezért már bezárták az iskolákat és az egyetemeket.
A szigorú intézkedések egyike, hogy törölték a híres valenciai Falles fesztivált. Mióta megjelent a Covid19 Európában, január elején, a betegség riasztó ütemben gyorsult fel. Spanyolország, Franciaország, Németország legsúlyosabban érintett országok között vannak.
A német kancellár szorgalmazta az EU-tagok közötti szolidaritást szorgalmazta, és felemelte szavát a határok bezárása ellen. “Itt nem az a kérdés, hogy Európában elzárjuk-e magunkat egymástól, hanem az hogy találjunk ki egy módszert, amivel megóvhatjuk az uniós egészségügyi rendszereket az összeomlástól”- szögezte le Angela Merkel német kancellár
De látva az ausztriai rendőröket, akik minden Olaszországból érkezőt átvizsgálnak a határon, lehet, hogy az Európán belüli határellenőrzést a koronavírus már realitássá tette.
Forrás: Euronews