Egyre több oltóanyaggal oltanak Európában
hirdetés
Oltanak Európában: már a második adagot kapják Spanyolországban és Olaszországban is. Szerbiába megérkezett a kínai vakcina is.
Megérkeztek a kínai Sinopharm vakcinák Szerbiába – a balkáni országba Kína egymillió adagot küldött, amely 500 ezer ember beoltására elég. A szerb elnök Aleksandar Vučić szerint egy héten belül el is kezdhetnek vele oltani. Így Szerbia lehet az első európai ország, ahol elkezdik használni a kínai vakcinát.
hirdetés
Már a második adaggal oltanak Spanyol- és Olaszországban is
Spanyolországban már a második adagot kapják a Pfizer-BioNTech vakciájából az idősotthonokban lakók és dolgozók. A spanyol egészségügyi minisztérium legutóbbi közlése szerint eddig csaknem 770 ezer adagot adtak be az oltóanyagból. Spanyolországban már oltanak a Moderna vakcinájával is.
"Nagyon örülünk és elégedettek vagyunk, hogy már ebben a fázisban tartunk. Hálásak vagyunk, és reméljük, hogy nem csak a bentlakókat sikerül beoltani, hanem hamarosan az egész lakosságot, különösen a szociális szférában dolgozókat, hiszen fontos, hogy kialakuljon az immunitás" – mondta egy spanyol idősotthon igazgatója.
Olaszországban már több mint egymillió embert beoltottak. Egy római kórházban már a második adag beadását is megkezdték. Ez viszont nem jelenti, hogy enyhülnének a szabályok: öt régió továbbra is vörös zónának számít.
Szigorítanak Ausztriában
Ausztriában egészen február 7-ig meghosszabbították a korlátozásokat. Az osztrák kancellár további szigorításokat is bejelentett: már kétméteres távolságot kell tartani az utcákon; a tömegközlekedési eszközökön és a boltokban pedig kötelező lesz az FFP2 maszk.
“Hölgyeim és uraim, tisztában vagyunk vele, hogy a következő hetek nagyon kemények lesznek nagyon sok vállalkozónak, a szülőknek, a gyerekeknek, mindannyiunknak. De semmire sem megyünk vele, ha kinyitunk tíz napra, aztán pedig ismét be kell zárni mindent a megugró fertőzésszámok miatt” - mondta Sebastian Kurz.
Katonai kiképzés otthonról
Svájcban, hogy csökkentsék a koronavírus terjedését a katonai barakkokban – a hadsereg online kurzusokat tart az újoncoknak, csaknem hatezer fiatalnak. Egy erre a célra kifejlesztett alkalmazáson keresztül napi hat órákat edzenek majd három héten át.
Forrás: Euronews