Újabb bátor nők beszélnek az újrakezdésről
hirdetés
Az életben sokszor adódhat olyan helyzet, amikor elgyengülünk vagy kilátástalannak látjuk a jövőnket. Ilyenkor motivációt nyújthat egy-egy sikeres példa és élettörténet.
A 2018 februárjában – a Richter a Nőkért program elemeként – életre hívott Richter Főnix Közösség egyik célja, hogy a programban bemutatott bátor nők – akik nem csak felálltak egy nehéz helyzetből, hanem beszélni is mertek róla – másokat is inspiráljanak. Idén a Richter Főnix Közösség három bátor nővel, három sikeres újrakezdés-történettel bővül. A kisfilmek márciustól láthatók a Richter a Nőkért Facebook oldalán.
hirdetés
Ahogy a nők gondoskodnak a világról, a Richter úgy gondoskodik a nőkről – ez a Richter Gedeon Nyrt. Richter a Nőkért elnevezésű programjának mottója. Az évek óta sikeres kezdeményezés részeként hívták életre 2018-ban – 5 történettel – a Richter Főnix Közösséget, ami immár második évaddal jelentkezik. A program védnöke továbbra is Szekeres Pál, olimpiai bronzérmes, paralimpiai bajnok vívó, valamint a megvalósításban alkotóként ezúttal is jelentős szerepet vállalt Jakupcsek Gabriella, ismert tévés személyiség is.
„Hiszek abban, hogy sokszor nem az az erős ember, aki sikeres, hanem az, aki a kudarcaiból fel tud állni. Hiszem, hogy a Főnix közösség tagjai másokat is inspirálnak történeteikkel” – vallja a műsorvezető.
Elszakadás, függőség, betegség, stressz – ezeket a problémákat járták körbe a 2018-ban bemutatott történetek. Kozmér Alexandra, Szabó Csilla, Lévai Ildikó, Balogh Csilla, és Fehér Andrea nem csak megküzdöttek saját kihívásaikkal, hanem kellően bátrak és erősek voltak ahhoz, hogy gyökeresen megváltoztassák életüket. Ők a kisfilmjeik bemutatása óta gyakran találkoztak olyan nőkkel, akik inspirációt merítettek a bemutatott történetekből.
2019-ben a koraszülésről, a stroke-ról, illetve a látás elvesztéséről szólnak azok a történetek, melyek a Richter a Nőkért Facebook-oldalon lesznek láthatók.
2019-es programunk szereplői
Földvári Nagy Zsuzsanna sokáig küzdött azért, hogy kisbabája legyen. Néhány hónappal az örömhír után azonban HELLP-szindróma miatt koraszülött babának adott élet. A csaták a szülőszobában sem értek véget. Zsuzsanna megismerte az élet igazán nagy nehézségeit, de nem adta fel. Ma már egy egyesület vezetőjeként segít olyan szülőknek, akik szintén átélik az övéhez hasonló kálváriát.
„Csak a túlélésre koncentráltam, és arra, hogy az ép elmémet ne veszítsem el. Úgy lebegett előttem a Szentes tábla, és az, hogy haza kell mennünk, mint agár előtt a csont.”
A történet videós bemutatója a Richter a Nőkért Facebook-oldalon: március 4.
Keresztesné Sándor Katalin szembenézett a stroke-kal. Az agyinfarktus egy olyan rosszulléttel kezdődik, aminek nincsenek előjelei. Ha azonban bekövetkezik, akkor minél előbb kezelni kell, hiszen annál nagyobb az esély a túlélésre vagy a teljes felépülésre. Katalin keményen küzdött, és hiszi, hogy bármi is történt, az életben mindig a boldogságot kell keresni.
„Az ember, hogyha akar valamit és van célja, akkor bármit ki tud hozni az életéből vagy önmagából. Soha nem a problémát láttam, hanem mindig a megoldást kerestem.”
A történet videós bemutatója a Richter a Nőkért Facebook-oldalon: április 4.
Nyikes Fatime 16 évesen az egyik szemére, majd 24 évesen a másik szemére is elveszítette a látását. Le kellett mondania az álmairól és szeretett szakmájáról is. Megtapasztalta az élet mélységeit, de kitartott. Ma már egy egyesület vezetője, és munkája során hozzá hasonló embereket segít át a nehézségeken.
"Két évig voltam kvázi leltári darab egy kórházban, ahol végül arra jutottam, hogy nagyapám hétszer kezdte újra az életét, és nekem hűnek kell maradnom ehhez a családhoz. Nekem ezt meg kell ugranom.”
A történet videós bemutatója a Richter a Nőkért Facebook-oldalon: május 3.
A három főnixtörténet bemutatását követően – egy est keretében — elismerésben részesülnek az újrakezdésüket nyilvánosság előtt is bátran felvállaló nők. Az alkotók bíznak benne, hogy a bemutatott történetek minél szélesebb közönséghez eljutnak, és akik motivációt találnak a filmekben, azok meg is osztják azokat, így segítve másokon.
Szöveg, fotók: Merlin Communications, Richter Főnix Közösség