A Hold hatása a műtétekre és a betegségek lefolyására
hirdetés
Maga a műtét nem a Hold befolyása alatt áll, inkább marsikus jellegű. Amikor sebészek horoszkópját vizsgálták, beigazolódott ennek a feltételezésnek a helyessége, hiszen a Mars a horoszkópok nagy részében domináns helyzetben volt.
Például konjunkciót alkotott az aszcendenssel vagy fényszöget zárt be a Holddal. Amikor tehát a legkedvezőbb időpontot keressük egy műtéthez, a Hold állásán kívül a Mars helyzetét is figyelembe kell vennünk, bár a két faktor közül a Hold állása a fontosabb.
hirdetés
Aki nem akar ennyire mélyen belemerülni az asztrológiába, elég, ha csak a holdciklust veszi figyelembe. A növekvő Hold hatására gyorsabban gyógyulnak a sebek és csökken a komplikáció veszélye is. Ha esetleg létezik olyan ember, aki a saját bőrén akarja megtapasztalni, hogy mit jelent, amikor ellenállunk a természet törvényszerűségeinek, operáltassa meg magát telihold idején. Ilyenkor erősebb a vérzés, és később fellépő komplikációkra lehet számítani. A sebek lassabban gyógyulnak, az operáló orvos lelkiállapota is instabil. Ugyanez a helyzet a „fekete Hold idején”, amely újhold előtt 24 órával kezdődik és addig tart, amíg a Nap és a Hold tökéletes konjunkciót zár be egymással. Néhány asztrológus azt tanácsolja, hogy már újhold előtt 3 nappal is kerüljük az egészségügyi beavatkozásokat, vagy legalábbis ne ebben az időszakban kezdődjenek el.
Ehhez hasonló hatások várhatók akkor is, amikor a Hold már egyetlen más bolygóval sem alkot fényszöget, mielőtt elhagyná az adott jegyet. Ezekben az időszakokban a műtétek kimenetele bizonytalan, főleg a „fekete Hold idején” elvégzett operációk esetében számíthatunk komplikációkra.
A műtétek időpontjának a kiválasztásánál lehetőleg kerüljük el azokat a napokat, amikor az átvonuló Hold ugyanabban a jegyben áll, mint a születési horoszkópban, vagy oppozíciót képez a születési horoszkóp Holdjával. Az a legjobb, ha az átvonuló Hold egyetlen bolygóval sem zár be diszharmonikus fényszöget (különösen a Mars, a Szaturnusz, a Chiron, az Uránusz, a Neptunusz és a Plútó diszharmonikus fényszögei kerülendők), illetve amikor a Hold fix jegyben tartózkodik. A Nap lehetőleg ne a 12. házban álljon, és a Szaturnusz, a Chiron, a Neptunusz és a Plútó ne zárjon be diszharmonikus fényszöget a születési horoszkóp bolygóival vagy átvonuló bolygókkal a 6. házban.
A legcélszerűbb tehát
Olyan időpontot választani, amikor a Hold éppen növekszik, fix jegyében áll, és nem zár be diszharmonikus fényszöget a Marssal, a Szaturnusszal, a Chironnal, a Neptunusszal vagy a Plútóval. Szerencsés esetben a Hold ezen felül harmonikus fényszöget alkot a Vénusszal vagy a Jupiterrel. Gondoljuk végig, hogy az operáció melyik testrészeket érinti. Ha altesti műtétről van szó, nem ajánlatos olyan időpontot választani, amikor a Hold a Szűzben, a Mérlegben vagy a Skorpióban áll és fényszöget alkot a Plútóval, vagy a 6., illetve a 8. házban elhelyezkedő Marssal, Szaturnusszal, Chironnal, Neptunusszal vagy Plútóval. A szabályok alapvetően rendkívül egyszerűek, de sokszor nehéz őket megvalósítani az orvosok határidőnaplója miatt. Amikor azonban az egészségünk forog kockán, nem szabad kompromisszumot kötni.