Babavárás ezoterikus szempontból
hirdetés
Különösen veszélyes időszak következik be a párkapcsolatokban, amikor megérkezik a baba. A családi szaporulat egyrészt idegőrlő és fárasztó többletmunkát jelent, másrészt nagyon sok szépet és újat hoz két ember életébe. Mindkettőjüket fenyegeti azonban az a veszély, hogy már csak az anya vagy az apa szerepével azonosulnak.
Az újszülött olyan mértékben képes szülei gondolatalt és érzelmeit magára irányítani, hogy még partnerkapcsolatukat is szem elől veszít hetik. Mindketten a csecsemőnek szentelik egész figyelműket és szeretetüket, miközben ők maguk egyre jobban eltávolodnak egymástól. Persze egészen természetes, logikus és érthető, ha valaki a gyermekének szenteli magát. Csakhogy mi, emberek nem mindig vagyunk ilyen logikus és objektív gondolkozásra programozva. Az anyák úgy érzik, hogy kihasználják őket, az apák pedig kirekesztettnek érzik magukat az anya és a csecsemű közötti szoros kapcsolatból. Ha azt veszed észre, hogy egy ehhez hasonló helyzetben kapcsolatotok fölött sötét felhők gyülekeznek, unalmat vagy esetleg agresszív, eltávolodó tendenciát észlelnek, akkor első lépésként beszéljetek róla. Beszéljétek meg nyíltan és kritikusan a helyzeteket, és dolgozzatok ki ötleteket arra, mit tehetnének, hogy leépítsétek a negatív és erősítsétek a kreatív-játékos tendenciákat. Számos könyv nyújt ilyen esetben segítséget.
hirdetés
A második lépésben forduljatok aztán a feng shui mágikus erőihez. Minél egészségesebb a környezet, annál egészségesebben és magától értetődőbben fejlődnek a gyerekek ép a világra nyitott személységgé. Ezért olyan nagy a jelentősége a feng shui szerint az otthoni állapotoknak. Célzatosan erősítenetek kellene a gyermekek és a család/egészség báguáterűleteit. Gyermekes családokban ez néha nem is olyan egyszerű, hiszen mindig szükség van egy helyre, ahol időnként összegyűjthetjük a szennyes ruhát vagy a hulladékot. Aztán idő kell a rendrakáshoz, abból pedig nagyon kevés van, és aztán... - Ördögi kör.
Ennyi időnk csak van...
„A gyerekeimet félelmek gyötörték. Egy feng shui-tanácsadónő figyelmeztetett arra, hogy éppen ott van az egészség területe, ahol a háztartási helyiségem van az összes rendetlen holmival. Ezután elterveztük, hogy átalakítunk itt valamit De mintha megbabonáztak volna Sose jutottam hozzá Egyszer az időm hiányzott, máskora kedvem, aztán a Férjemmel elhatároztuk, hagy veszünk egy házat - Most pedig már minek áldozzam az energiámat eme a területre?"
Tipikus példa az egészségtelen túlbonyolításra. A fent leírt esetben mindig akadt valami ok arra, hogy ne tegyenek meg valamit. A baj éppen felismert okát nem hárítják el (mert az időt venne igénybe, melyet a félelemtől gyötört gyermekeknek szentelnek), hanem viselkedésükkel még tovább rontják a helyzetet (a gyerekek még több figyelmet és Időt Igényelnek). Ez a jelenség gyakran előfordul - más összefüggésekben is. A tények és az észérvek valahogy a háttérbe szorulnak. Mindenki más azonnal tudná, hogy mit kell tenni, csak az érintetteknek nem sikerül meglátniuk a fától az erdőt.
Ez megint csak világossá teszi a szoros összefüggést a lakás eme területe és a hozzá tartozó életcél között itt nem is annyira a feng shui gyógyító eszközei segítenek, hanem inkább a motiváció és a szakszerű segítség. Ahogy mondják: az első lépés gyakran a legnehezebb, a másodiktól kezdve aztán lassan észrevehetővé válnak a pozitív hatások is. Az egész folyamatot egy folyóhoz hasonlíthatnánk, mely megduzzad egy uszadék fákból összetorlódott gátnál. Elég, ha a fadarabok kis részét eltávolítjuk. A többit már a folyó energiája is elvégzi.
Az öt elem elmélete és a jing-jang elv figyelembevétele értékes segítséget nyújthat a szülőknek. Mit tegyenek például, ha egy fém-pár a tűz eleméhez tartozó babát hoz világra? A feng shui szempontjából meglehetősen kockázatos viszony alakulhat ki ebből, mert a tűz képes tönkretenni vagy deformálni a fémet. Kapcsolatuk érdekében (és azzal együtt végül is a gyermek érdekében) a szülőknek. Ilyen esetben a föld elem segítségével kell gondoskodniuk a kiegyenlítésről.