Így edd a császárszalonnát, a padlizsánt és a farkassügért!
hirdetés
Három olyan receptet ismertetek most meg veletek, amit mindenkinek érdemes elkészíteni. A főszereplők ismert alapanyagok, nem ördöngösség beszerezni őket! Na de lássuk csak, mit főzünk ma?
Az egyiknél megmutatom, hogyan használd fel a császárszalonnát másképp, a másiknál a jólbevált padlizsánt készítjük el, míg a harmadikban a sügér kap különleges kíséretet!
hirdetés
Császárszalonna rizibizivel és sült zöldségekkel
Hozzávalók: 1 szelet (15 dkg) császárszalonna, 0,5 bögre rizs, 1 ek zöldborsó, 1 db csípős hegyes paprika, 1 db paradicsom, 3 csipet só, 2 csipet őrölt fekete bors, 1 tk napraforgó olaj.
Elkészítés: A rizst és a zödlborsót megfőzzük. Egy serpenyőben a szalonnát lepirítjuk, majd hozzá adjuk a zöldségeket. Kevés olajat locsolunk rá, sózzuk, borsozzuk, majd lefedve megsütjük. Tíz perc után megfordítjuk a húst, hogy mindkét oldala aranybarnára süljön. Tálaláskor egy kupacot formázunk a zöldborsós rizsből, s mellé tesszük a szalonnát és a zöldségekkel.
Padlizsánkrémes töltött paradicsom
Hozzávalók: 12 db paradicsom
Padlizsánkrém 1.: 1,5 kg padlizsán, 1 kis fej vöröshagyma, 0,5 l étolaj, só, bors, mustár.
Padlizsánkrém 2.: 1,5 kg padlizsán, 1 kis fej vöröshagyma, 200 g majonéz.
Elkészítés: A paradicsomokat megmossuk, egy éles késsel a kétharmadánál elvágjuk, majd egy kiskanállal, a nagyobbik felének, kikaparjuk a belsejét úgy, hogy egy fél cm-es fala maradjon. A padlizsánokat, héjastól, a sütőben 200 fokon megsütjük - ha szabadban tudjuk sütni (grillrácson) úgy sokkal finomabb lesz. Ha szabadban sütjük, arra kell figyelni, hogy csak parázson süljön, különben nagyon hamar megég a héja és a padlizsán nem sül át. Akkor van jól átsülve ha a héja repedezik. Ha megsült hagyjuk kihűlni, majd egy késsel kettévágjuk és kikaparjuk a belsejét. Beletesszük egy tálba, és ráreszeljük a vöröshagymát. Egy kézi habverővel jó krémesre keverjük, majd vékony sugárban csorgatva, folyamatos kevergetés mellett, hozzáadjuk az olajat. Mustárral,sóval, borssal ízesítjük. Padlizsánkrém 2.: A padlizsánokat a fent leírtaknak megfelelően elkészítjük. Ha kihűlt hozzáadjuk a reszelt vöröshagymát, a majonézt és sóval,borssal ízesítjük majd jó krémesre kavarjuk. A paradicsomokat megtöltjük a padlizsánkrémmel, visszahelyezzük rájuk a kalapot, szépen elrendezzük egy tányéron, és tálalásig a hűtőben tartjuk.
Farkassügér édes-savanyú mártásban
Hozzávalók: 4 db sügérfilé, 2 db hal egészben, 2 fej vöröshagyma, 2 gerezd fokhagyma, 8 ek vaj, 1 ek liszt, 3,5 dl vegyes gyümölcslé gránátalmalé, szőlőlé, narancslé, paradicsomlé vagy 4 ek gránátalma szirup 2,5 dl vízben feloldva, vagy 2,5 dl citromlé.
Elkészítés: Serpenyőben felforrósítunk 4 ek. vajat, és állandó keverés mellett, aranybarnára pároljuk rajta az aprított vöröshagymát és fokhagymát. A konyhakész, leöblített, szárazra törölt halat sózzuk, borsozzuk és liszttel megszórjuk. A maradék vajat egy másik serpenyőben felforrósítjuk, és a halszeletek mindkét oldalát közepes lángon átsütjük. 220 fokra előmelegített sütőben, kb. 20 perc alatt készre pároljuk a négyféle - összesen 2,5-3,5 dl -gyümölcslével leöntött, és enyhén cukrozott halat. Lencsés-datolyás-mazsolás rizzsel, vagy a sűrített levével leöntött, egész halszeletekkel tálaljuk, citromkarikával díszítjük.
Forrás: Mindmegette
Kép: mindmegette.hu