Marcus Meadow: A kandahári fogoly
hirdetés
Az olvasás eléggé fontos minden egyes ember számára, hiszen például egyáltalán nem mindegy, hogy a szürkeállományunk mit is szív magába. Például a TV-ben szereplő műsorokban lévő felemelő gondolatokat vagy éppen olvasás által olyan embertől gondolatokat, aki el van ismerve.
Egyáltalán nem mindegy, hiszen már eleve a tartalom minőségétől függetlenül az olvasás roppantul tudja fejleszteni a képzelőerőt, ráadásul eleve sokkal tágasabb lesz a szókincsünk is. De például egyértelműen még egy hátránynak számít a TV esetében a reklám is, hiszen, még ha épp kifogunk valamilyen értelmes műsort, azt is félbeszakítják legalább három reklámmal, így nem kevés plusz időbe telik megnézni a kívánt tartalmat sem. Ezért mi szeretnénk meghozni nektek is a kedvetek az olvasáshoz és megragadnánk az alkalmat, hogy ajánljunk egy könyvet.
hirdetés
Ez a könyv nem mást, mint A kandahári fogoly, a szerző pedig Marcus Meadow. A szerzőről érdemes tudni, hogy az elmúlt három évben a bűnügyi regényekkel, illetve novellákkal szolgálta ki az egyébként egyre népesebb olvasóközönségét. A legújabb megjelent, hetedik kötetében azonban, egy picit eltávolodik a krímitől és egy egzotikusabb irányba indul. Itt, Keleten – Lawrence írói világának úgymond kellékeivel találkozhatunk, mégpedig cselszövés és borzalom, szerelem és halál. A könyvnek a fő helyszíne nem más, mint Afganisztán és Pakisztán. Az olvasókat egy meglehetősen veszélyes és kevésbé ismert világba kalauzolja, mégpedig a szunnita iszlám világba és a folyamatosan háborút fenntartó tálib rendszer belső dolgaiba. Olvashatunk amerikaiakról, akik éppen Bin Láden nyomában vannak és még csak a mákföldeket sem kímélve napalmmal bombázzák. Ugyanakkor találkozhatunk afgán falusiakkal, akik egyébként békések, viszont ha szükséges, akkor harciasok, de például akár őrült tálib terroristákkal is. Végül, pedig nem szabad figyelmen kívül hagynunk magunkat sem, a tájékozatlan európaiakat. Érdekes, hogy a regén főszereplői olaszok, viszont a legfontosabb mellékszereplők pedig amerikaiak és afgánok. A történetben természetesen komoly szerepet játszik a Nyugat és Kelet találkozása, két különböző civilizáció konfliktusa. További érdekessége a könyvnek, hogy a vezérfonal ugyan egy szerelmi gyilkosság, amiket már jól megszokhattunk krímiikben, viszont itt megannyi különleges ember bonyolítja, illetve különböző egzotikus helyszíneknek a megismerése is fontos szerepet játszik. Mi, európai emberek is betekintést nyerhetünk az ismeretlen és veszélyes keleti világba.
Mindezt pedig Carmine Grimaldi főszereplőn keresztül tudjuk megtapasztalni, illetve megismerni. Az olasz mérnök ugyanis Pakisztánba utazik a régész feleségével, Chiarával, hogy az asszony leletmentő munkáját tudja segíteni. A gyanútlan, illetve mit sem sejtő mérnök azonban áldozatává válik a felesége és szeretője cselszövéseinek. Az összeesküvés során nem csak meg akarják ölni a mérnököt, hanem el akarják venni mindenét, kislányát, házát, egzisztenciáját. Úgy gondolják, hogy a háború erre nagyszerű lehetőséget tud teremteni. Azonban nem sikerül nekik és végül Grimaldi életben marad. Halálos sebekkel egy afgán faluban ébred, viszont kis híján teljesen megnyomorodik. A falusiak kedvesek vele és gondját viselik, sőt annyira emberségesek, hogy fizikailag és lelkileg is sikerül talpraállnia a mérnöknek. Új célt talál az életének, barátokat és szeretet talál ebben az afgán faluban és a korábban ellenségesnek hitt közösségnek az értékes tagja lesz.