Burger Anikó: Isten szajhája - Lilith: az Örök Nő
hirdetés
Ez a könyvajánló Burger Anikó könyvét ajánlja a kedves Olvasó figyelmébe. Az biztos, hogy a nőiség témájával valamit kezdeni kell. Mondhatni szorít az idő. Egy ideje elmondható, hogy a szerepzavaros állapotból nehéz lesz kikászálódni. Úgy látszik, minél mélyebbre és messzebbre jutunk a témával, annál kézenfekvőbb a probléma. Hölgyvonalon és párkapcsolati nézőpontból egyaránt.
Meg lehet próbálni jámboran, lázadón, emancipáltan, párban, szinglin, hagyományosan is, mégsem mondhatjuk, hogy teljes megoldást adnánk. Ideje felhagyni az önáltatással, és kimondani zűr van.
hirdetés
Burger Anikó könyve a nőiességet, és annak témakörét járja körbe, a modern női szerepek mentén vizsgálódik, megfigyelve milyen lehetséges megoldásokat kínál az élet, azért, hogy minőségi javulást eredményezzen a keresés, önmagunknak, és a társas kapcsolatokban egyaránt. Vizsgálja az önazonosság kérdéskörét, hol lakik, és mit jelent az önazonosság, mit jelent a valódi szabadság, hogyan gyógyítható a mindennapi élet nehézsége. Mit is jelent valójában nőnek lenni.
A könyv azért született meg, hogy aki kíváncsian járja az útját, találkozzon egy olyan új-régi aspektussal, ahonnan a társadalmi és erkölcsi közhelyeket újraértelmezve, a probléma már könnyen érthető, és akár fel is lehet oldani. Segítségül idéz mítoszokat, hitregéket, és a magyar népmeséket, mert a szimbólumok útján való beszédmód sokkal könnyebb és átfogóbb. Új hátteret és eltérő mögöttes tartalmat tulajdonít néhány hétköznapi fogalomnak, és lépésről lépésre mutatja meg, hogyan változik a kép.
A nőiességgel kapcsolatban is sok a félreértett információ, féligazság, esetleg hazugság is. Nem lehet rájuk látni, mert észrevétlenül alkalmazkodunk ezekhez a nézetekhez, viszont jellegüknél fogva nem adnak megoldást a női energetikával, emberi konfliktusokkal kapcsolatos problémákra.
Manapság nem divat beszélni a női nem szakralitásáról. A természetes folyamatokat gátolja a félelem, bűntudat, a változatlanul meggyökeresedett keretrendszer. Eközben léteznek azok az elvárások, amik az elérhető információkon túl is szeretnének eljutni, bemutatva a nőt teljes egészében, úgy, ahogyan az van. A mostani helyzet a nőre nézve méltatlan.
Ideje van, hogy más megközelítésből beszéljünk a női szexualitásról, szent szajhákról, a szabad ember archetípusáról, és a hasonló témakörökről. Vannak azok, akik számára mindez már ismerősen hangzik, és vannak akik talán majd megbotránkoznak ezen.
Vannak olyanok is, akik szívesen kérdőjeleznek meg régi, bevett dogmákat, régi tételeket, nos, ez a könyv nekik is íródott. Anikó olyan kérdésekkel foglalkozik az Örök nőben, mint például, hogy hogyan jelenik meg a nőiség a Teremtés kezdetétől, égi szimbólumokban, regékben. Vagy, hogy, hol a helye az Örök Nőnek a teremtett világban Istenhez, Emberhez, Luciferhez képest. Hogyan befolyásolják a gondolkodásunkat a média felől érkező ferdítések, nézetek. Mért vezet félre minket, a „hagyományos” asszonykép. Hogyan érhetjük el a nőiség ősi, szakrális kulcsait?
Ezekre és hasonló kérdésekre keresi a választ Burger Anikó könyve. Ajánljuk minden érdeklődő figyelmébe, akit a nőiesség kérdései foglalkoztatnak. Az olvasó a női élet rejtelmeibe nyerhet bepillantást Anikó könyve által. A modern nő képéhez sokat tesz hozzá az Örök Nő. Érdekes és olvasmányos könyv, tele érdekesebbnél érdekesebb kérdésekkel.