A társasjátékozás kikapcsol és készséget fejleszt!
hirdetés
Kinek, mi jut eszébe a játékról, a társasjátékról, a társasjátékozásról? E kérdés kapcsán nagyon sok gondolat ötlik fel mindegyikőnkben. Abban biztosak vagyunk, hogy valamennyi pozitív. A társasjátékozás jótékony hatásai számos területen megmutatkoznak.
Egy egész életen át megfelelő eszköz ez a tanulásra, a készségek fejlesztésére, a kikapcsolódásra valamint a szocializálódásra, azaz a minőségi időtöltésére – legyen az családi vagy baráti együttlét. Amennyiben a vakációban nincs mit tegyen gyermekednek, javasold a társasozást! Akkor mikor társasozunk, figyelmünket egymásra összpontosítjuk. Jó hangulat, móka, kacagás tölti be a teret. Kivétel nélkül mindenki oldott, noha a célt szem előtt tartva, – titkon vagy nyíltan – reméli, hogy ő lesz a legügyesebb, és ő kerül ki győztesként a játék végén. Alkalomszerűen vagy akár a mindennapokban, jó megtalálni a társasjátékozással tölthető időt és a társasjátékos közeget, melybe a befektetett energiák többszörösen térülnek meg.
hirdetés
Minőségi időtöltés
Kétségtelen, a társasjátékozás minőségi időtöltés. Olyan idő, melyet intenzíven azzal a személlyel, társasággal töltünk, akikkel együtt vagyunk. A társasjátékozás indirekt tanulási forma is, hiszen szinte csak játszani kell megtanulnunk. Nagyon sok készséget, ismeretet a játékok által könnyedén sajátítunk el, fejlesztünk. Össze valamint egymásra hangolja a játékos társaságot. Joggal kijelenthetjük tehát, hogy a társasjátékozás minden életszakaszban az egyik legépítőbb szabadidős tevékenység.
Életszakaszokban
A kicsiknél természetes módja az érzékek valamint a készségek fejlesztésének. Megtanítja a szabályok értelmezését és alkalmazását, valamint a siker és kudarc megélését. Tiniknél élménnyel és tartalommal teli pozitív alternatíva a társas, társasági együttlétek során.
Csapatépítő hatással bír. Kooperatív valamint kompetitív viselkedési formákat tanít, amellett hogy a taktikai, stratégiai érzéket is fejleszti. Felnőtteknél is érvényesek a tinédzser korban jellemző előnyök. Ezek mellett, a generációk közti kapcsolatot építi, és az elmét is karban tartja. Jó, ha a felnőttekben megébred a felfedezés, hogy gyermeknek lenni – bizonyos mértékben – életünk végéig szabad és érdemes. Élethosszig tartó tanulás – élethosszig való társasjátékozás által. Hisszük, hogy egy társasjátékkal többet adunk ajándékba néhány bábunál, táblánál és dobókockánál.
Kikapcsol, fejleszt, összehoz
Segítsünk magunknak, valamint a gyermekeknek is kiszakadni a mindennapok nyomásából és a virtuális világból azzal, hogy az egy-egyszer, a figyelmünket adjuk egymásnak a társasjáték-partik alkalmával. „Szent és sérthetetlen” időpontokat is kijelölhetünk erre. Legyen hagyomány, hívjuk meg a gyerekek barátait, felnőtt barátainkat, családtagokat is egy-egy partira! A társasjátékozás kikapcsol, fejleszt, összehoz!
A szakember a szülőknek azt javasolta, mielőtt „nevelnék a gyerekeket”, ők maguk is ismerjenek meg jó társasjátékokat, amelyeket együtt játszhat a család, és azért azt is fogadják el, hogy emellett a gyerekek PC-s játékokat is játszanak.
Gazdálkodj okosan! Emlékszel rá?
A 60-as, 70-es években igen jelentős szerepet kapott a gyerekek nevelése. Ez persze a játékokban is megmutatkozott és komoly gondolkodást igénylő valamint oktató játékok is létrejöttek. Ezek közül az egyik volt a Gazdálkodj okosan! társasjáték, amivel biztos az olvasók közül is sokan találkoztatok már. A játék mind a mai napig gyártásban van, de igazi fénykorát a 70-es években élte. A feladat egyszerű. limitált pénzből összehozni egy lakást és bebútorozni azt, miközben nagyon sok kiadásunk keletkezik a tábla mezőin haladva. Igazság szerint mindenki számára kötelezővé tennénk a játék kipróbálását, mivel takarékoskodásra és a pénz megbecsülésére nevel. Itt a nyári vakáció, használjuk ki ezt és társasozzunk sokat!