Praktikus tanácsokkal segít májusban a Sokszínűségi hónap
hirdetés
Egyedülálló szülők, nők, romák, kisgyermekesek, ötven felettiek, megváltozott munkaképességűek - mindenkinek kihívás az elmúlt év. A Hungarian Business Leaders Forum májusi eseménysorozatán összeszedi, mi segít a sokszínű munkaerőnek és egyáltalán, miért jó a befogadó munkahely.
Sokszínűségi hónapot hirdetett májusra a Hungarian Business Leaders Forum, amelyhez máris számos neves vállalat (E.ON, Shell, Praktiker, Citibank) csatlakozott. A téma mindenkit érint, hiszen mindenki önmaga vagy családja, ismerősei révén kapcsolódik egy vagy több, az átlagtól eltérő csoporthoz (50 feletti, nő, gyermekét egyedül nevelő, kisgyermekes, roma, pályakezdő, sokgyerekes, megváltozott munkaképességű stb.).
hirdetés
Egy nemrégiben publikált McKinsey-kutatás szerint a ezeknek a csoportoknak különösen megterhelő a pandémia időszaka. A nők például jobban aggódnak a saját és családjuk mentális és fizikai egészségéért, munkahelyük biztonságáért. Jól látszik az is, hogy a kettős teher továbbra is téma a világ minden táján és különösen megnehezíti a nők életét a járvány időszakában.
A legtöbb cég azonban eddig is odafigyelt a sokszínű csoportok speciális szükségleteire és most szélesebb körben osztják meg tapasztalataikat.
"Mindezt nem szívjóságból teszik. Az üzleti teljesítményt nagyban növeli, ha a munkaerő sokféle, hiszen ezeken a helyeken kisebb a fluktuáció, a szervezet pedig sikeresebb, innovatívabb és kreatívabb lesz. Ezeket az érveket adjuk májusban a cégvezetők kezébe" - mondja Czakó Borbála, volt londoni nagykövet, a HBLF elnöke.
A rendezvénysorozaton választ kaphatunk arra, miért vállal felelősséget egy cég, hogyan növelheti az ügyfél-élményt az akadálymentesítés vagy milyen új típusú együttműködéseket kell kialakítani az otthoni munkavégzés miatt. A Sokszínűségi hónap 26 országot érintő, az Európai unió által támogatott kezdeményezés.
Forrás: Aeffect Communications