Mennyire is hizlal a kenyér?
hirdetés
Minden egyes nő számára meglehetősen fontos a szépség és ezt kár is lenne tagadni, nem is kell, hiszen ez a női nemnek a velejárója. Egyébként a legtöbb férfi kifejezetten szereti, hogy ha a nő mindig megpróbál jól kinézni és törekedik arra, hogy minél szebb legyen.
Vannak azonban olyan hétköznapi dolgok, amelyek komolyan meg tudják nehezíteni egy-egy nő dolgát. Egy kényes téma ugye a súly, illetve az alkat. Nem véletlenül megannyi nő valósággal gyűlöli a mérleget, hiszen nagyon sokszor szeretné, ha kevesebbet mutatnának a számok. Szerencsére már egyre több értékes információhoz juthat az ember nap, mint nap, amelyek segíthetnek leadni egy kis fölösleget, valamint ezek birtokukban talán ki tudjuk kerülni a veszélyes fogyási praktikákat, illetve káros fogyasztásra szánt bogyókat. Nem véletlenül foj még a csapból is, hogy a helyes táplálkozás + mozgás csodákra lehet képes. Igenám, de arról már kevesebb információnk van, hogy mi számít helyes táplálkozásnak, illetve, hogy melyek azok az ételek, amelyeket jobb, ha messziről kerülünk. Sajnálatos módon hazánkban az étkezésünk egyik alappillére, mondhatni egyik legfontosabb része meglehetősen hizlal. Lehet, hogy már többen kitalálták, ez nem más, mint a fehér kenyér. Elképesztő, hogy milyen súlyproblémákat okozhat, ha valaki naponta több mint két szelet kenyeret fogyaszt el. Ezzel kapcsolatban pedig készült egy kutatás is, amely bővebben kifejti ezt.
hirdetés
A kutatásról a femina.hu oldalon számoltak be: „A Navarrai Egyetemen végzett kutatás során összesen 9200 végzős diák táplálkozási szokásait vizsgálták, és szoros összefüggést találtak a súlygyarapodás, valamint a fehér kenyér fogyasztása között. Az öt éven át tartó vizsgálat arra az eredményre jutott, hogy azok, akik naponta két vagy több szelet fehér kenyeret fogyasztottak, 40%-kal nagyobb valószínűséggel lettek túlsúlyosak, mint azok, akik heti egy alkalommal ettek kenyeret.” Már olvashattunk arról, hogy a kenyér nem éppen a legjobb étel az alkat szempontjából, viszont most a spanyol kutatók erre végérvényesen pontot ettek. Képzeljük csak el, napi két szelet kenyér, 40%-al növeli annak az esélyét, hogy túlsúllyal küzdjünk. Tisztában vagyunk ugyanakkor azzal is, hogy hazánkban az ember általában naponta minimum két szeletet fogyaszt el, hiszen például iskolába vagy munkába általában valamilyen szendvicset, kenyeret viszünk uzsonnára. Ez után pedig következik a nap további része, amikor még valamilyen étel mellé szoktunk fogyasztani ugyancsak kenyeret. Na, de hölgyeim, szélmalomharcot vívunk? Hiába próbálunk meg más módon súlyt leadni, ha napi két szelet kenyérrel ugyanott vagyunk, ahol a part szakad.
Ugyancsak a femina.hu cikkéből következik egy részlet: „Ha nem tudsz lemondani a kenyérről, érdemes a fehér változatot teljes kiőrlésűre vagy rozskenyérre cserélned. Bár kalóriaértékük nem sokban különbözik, utóbbiak rosttartalma magasabb, jobban eltelítenek, segítik az emésztési folyamatokat.” Nincs mese, váltani kell, ehhez pedig szeretnénk adni pár remek kenyérpótlót, amellyel odafigyelhetünk az alkatunkra is. Egy remek választás lehet a puffasztott rizs vagy a puffasztott búza. Gyakorlatilag akár a nap bármelyik szakaszában elmajszolhatsz egyet. A zabpehely vagy zabkása megint csak remek választás lehet. A zabkása reggelire ideális anyagcsere-serkentő, a zabpelyhes süti pedig akár tízóraira is remek lehet. Egy pici kreativitással a zabpehelyből sok féle finomságot is varázsolhatsz. Ha már szó volt a reggeliről, akkor mindenképpen meg kell említeni az olajos magvakat is, ugyanis a bennük lévő növényi olajok kalóriatartalma magas. Tízóraira só mentes mandula vagy kesudió? Remek választás, egy marékkal majszolj és szervezeted nem fog hiányt szenvedni semmiben.