Szoptatás és annak a fontossága. Pózok, jó tanácsok
hirdetés
Érdekességek a szoptatásról, amiket fontos tudnod
Két -féle nő létezik, az egyik az, aki mindent megtesz a gyermekéért, kiszolgálja mindennel amivel csak módjában áll, izgatottan várja a meghitt szoptatási pillanatokat és addig szeretné táplálni a gyermekét anyatejjel ameddig csak tudja.
hirdetés
Vannak azok a nők, akik gyermeket vállalnak, de eszük ágában sincs szoptatni őket. Ezek a nők önzőek, hiszen sokkal fontosabb nekik a mellük formájának megmaradása, megtartása mint az, hogy a kisbabájuknak megadják azt a létfontosságú immunerősítőt, ami majd az egész életüket végig kíséri.
Miért fontos a szoptatás?
Az anya által termelt tejben olyan vitaminok és anyagok vannak, ami a baba számára elengedhetetlen. A baba szervezetének ad egy óriási lökést, megerősíti az immunrendszert, ami későbbiekben a baba egész életére kihat. Az anya és a baba kapcsolatára is komoly hatással van a szoptatás, hiszen egy olyan kötődés és ösztön alakul ki mind az anya és mind a baba közt, ami kiegyensúlyozottságot és harmóniát nyújt mindkét fél részére.
Azok a babák akik sokáig szoptak, sokkal kevésbé allergiásak és sokkal kevesebbszer betegek, mint azok a kisbabák, akik nem tudtad szopni és tápszeren nevelkedtek.
Tudtad?
A várandóság 9 hónapjában az anya mellei felkészülnek a szoptatásra. Folyamatosan nőnek, a mellbimbók, a mell formája a baba ajkaira formálódik.
A mellbimbóban apró fehér pontok, pöttyök jelennek meg, esetleg még előtej is szivároghat. Ezeket a fehér pontokat TILOS kinyomkodni, dörzsölgetni a mellbimbóból, ugyanis a baba első szopása során ez a sűrű és krémes anyag, olyan lesz a baba számára mint az első injekció, az első oltás, ami a baba immunrendszerének kialakulásához szükséges.
A mellbimbó illata olyan mint a magzatvíz szaga, ezáltal könnyen megtalálják a babák, hiszen az anya méhben is a magzatvizet kortyolgatták.
Az első szoptatás
Sajnos igencsak fájdalmas és furcsa lesz. Lehetőségünk szerint, amikor csak tudjuk tegyük a babát a cicire, hogy a tejtermelődés beinduljon. Ne foglalkozzunk a fájdalommal, fogjuk fel édes fájdalomnak. Minél többször szopik a baba annál kellemesebb lesz a szoptatás is.
Milyen pózba szoptassunk?
-
lehet ülve
-
félig ülve félig fekve
-
oldalt fekve
Lényeg az, hogy próbáljunk meg úgy szoptatni, hogy minél mindenhonnan kijöjjön a tej a mellekből. Ne csak 1 pozícióba szoptassunk.
Pozíciók
Mindig a babát húzzuk rá a mellre, nem pedig mi hajolunk rá a babára
-
kézzel megtartva a mellkason
-
hasunkra fektetve
-
a baba a hónaljunk alatt van
-
a baba az oldalán fekszik