Tavaszi frissítőkúrák gyógyfűvek segítségével! (2 rész)
hirdetés
A tavaszi fáradtság, a bőr megterhelése, a sok bőrhiba, mitesszer és pattanás mind- mind jele annak, hogy a tél bőven adott lehetőséget arra, hogy rengeteg méreganyag gyúljon fel szervezetünkben. A téli álom valamennyire jellemző az emberre is, ilyenkor kevesebb friss zöldséget, gyümölcsöt fogyasztunk, illetve gyümölcsöket és az ősemberből megmaradt szokásokhoz igazodunk. Hogy mit jelent ez? Inkább a húsokat részesítjük előnyben, és a nehezebb ételeket, mert még mindig génjeinkbe van kódolva, hogy télen hízni kell, ezzel védekezve a hideg ellen.
„A tavasz a tisztítókúrák, a télen felhalmozódott salakanyagok eltávolításának, a megújulásnak az időszaka. Ugyanakkor tavasz elejére szervezetünk vitamin- és ásványianyag raktárai kiürülnek, védekezőképességünk legyengül, így esendőbbé válunk a betegségekkel, fertőzésekkel szemben. Így tehát egy méregtelenítő kúra összeállításánál ne csak arra figyeljünk, hogyan tudjuk az eltávolítandó anyagokat minél hatékonyabban kitessékelni szervezetünkből, hanem ügyeljünk arra is, hogy ezzel egy időben pótoljuk az esetleg kialakult hiányokat, nehogy a méregtelenítés nagyobb bajt, betegséget okozzon, mintha el sem kezdtük volna.”
hirdetés
Előzőleg már megismerhettünk két olyan természet adta kincset, amely segít a méregtelenítésben, de most újabb ismeretekre tehetünk szert.
Sokan ismerik, de jótékony hatásait még csak az utóbbi években kezdik felfedezni a gyermekláncfűnek, vagy pitypangnak. Kicsi korunkban biztosan mind tavaszi koszorút fontunk belőle, de ennél sokkal több mindenre képes. A pitypangnak remek vízelhajtó hatása van, de ezen kívül érdemes oda figyelnünk olyan jótékony hatásaira is, mint a májműködés és az epetermelés serkentő mivolta. Mint tudjuk, szervezetünk legnagyobb méregtelenítő szerve a máj, így ennek az üzemi gépezetnek nem árthat egy kis segítség.Vitaminokban elsősorban A és C vitaminban és ásványi anyagokban főként káliumban is rendkívül gazdag, sokféleképpen felhasználható növény, friss hajtásait például salátaként is fogyaszthatjuk. Bár gyomor- és májproblémák esetén alkalmazása óvatosságot igényel, teája kifejezetten javallott pl. cukorbetegek számára. Szokásos adagja napi 3 csésze tea.
Egy újabb javallott növény a fekete bodza virága, amit nem csak méregtelenítő hatása miatt ismerünk, hanem isteni finom üdítő italt is készíthetünk belőle. Ez a kiváló növény főként flavonoidokat és növényi szterolokat tartalmazó növényt, pedig gyógyhatása sokrétű, s nem korlátozódik a télimegfázásos időszakokra. Amellett, hogy a fekete bodza virága nagyon egészséges nem csak ezt a hatását ismerjük. Méregtelenítésben is az élen jár, első sorban izzasztó hatása miatt, ami nagyon fontos, hiszen az izzadással rengeteg méreganyag távozik a szervezetünkből. Fontos kiemelni, hogy egy rendkívül kíméletes gyógynövényről van szó, a feketebodza virágából készült teát gyermekek is fogyaszthatják, egyéb ellenjavallatáról sem tudunk. „Mindhárom növény önmagában is alkalmazható, de felhasználásukkal kellemes ízű, ugyanakkor hatékony és immunrendszerünket is támogató teakeveréket is készíthetünk méregtelenítő kúránk támogatásához. Ehhez keverjünk össze 40% gyermekláncfű-levelet és 30-30% csalánlevelet és bodzavirágot, és 2 púpozott teáskanálnyi keveréket készítsünk el forrázatnak 3,5-4 dl víz felhasználásával. Ezt igyuk naponta 3 alkalommal két héten keresztül.” -mondják a szakértők.