Ints búcsút a megfázásnak propolisszal!
hirdetés

A hidegebb időkben nyilván a leggyakoribb a megfázás. Amennyiben viszont csak nagyon kezdetleges állapotban van vagy éppen enyhe, akkor nem kell rögtön orvoshoz rohannunk. Egyszerűen, otthonról is kezelhetjük magunkat mindenféle gyógyszerek nélkül. A megfázás pedig pár nap alatt alábbhagy. A varázsszer pedig a propolisz!
Propolisz
hirdetés
A legfontosabb az immunrendszerünk erősítése, mert akkor a szervezetünk magától fel tudja venni a versenyt a kártevővel. Az otthoni kezelések pedig első sorban erre irányulnak. Fontos a kiegyensúlyozott táplálkozás, vitaminok, ásványi anyagok, de még ezek mellett felturbózhatod az immunrendszered egy kis propolisszal. Sőt, fontos, hogy odafigyeljünk az immunrendszerünkre akkor is, amikor épp nem vagyunk megfázva. Egy erős immunrendszer ugyanis sokszor segít a megelőzésben is, tehát jó esély van arra, hogy eleve nem is leszel megfázva, ha erős az immunrendszered.
Így használd a propoliszt
„Különösképpen a fertőző betegségek és vírusok megelőzésében és enyhítésében sokat segíthetnek bizonyos gyógynövények és azok kivonatai. A méhek által előállított anyagok, mint a méhpempő vagy a propoliszgyakorta méltatlanul elfeledett immunerősítők.
A „méhszuroknak” nevezett csodás elixír gyógyító hatásaira már az ókori emberek felfigyeltek. A világhírű görög tudós, Arisztotelész a „fák könnyének” nevezte és feltűnő hatásai következtében anélkül használta a gyógyászatban, hogy alaposan megvizsgálta volna a méhek által előállított propoliszt. Már az ókorban is csodálták, hogy a méhek társadalmában, a zsúfoltsága ellenére a fertőzések és járványok nagyon ritkák – mindezt pedig a propolisszal bevont méhkas falának tulajdonítható. A propolisz antivirális és baktériumellenes tulajdonságait az emberi szervezet esetén is képes kamatoztatni. Apropolisz kitűnő immunerősítő, regenerálja a szervezetet, sikeresen képes szembeszállni számos baktérium ellen és ráadásul szervezetünk nem válik ellenállóvá velük szemben, mint például az antibiotikumok.
A propolisz rendszeres, kúraszerű fogyasztása, a szervezet általános ellenálló képességét magas szinten tartja, felerősíti az immunitást. A propolisz nagyszerű gyulladáscsökkentő, megelőzi, csökkenti és enyhíti az idegen kórokozók által okozott gyulladásokat, tovább a gombás fertőzéseket is képes enyhíteni. A propolisz amolyan természetes antibiotikumként funkcionál, azonban lényeges különbség a mesterségesen előállított antibiotikumokhoz képest, hogy a propolisz nem károsítja a bélflórát, nem ismert bél-kárósító hatása.
A bélflóra fő funkciója a baktériumokkal szembeni védelem és az immunrendszer általános védelmének a szinten tartása, ezért a bélflóra támogatása igen is fontos, hiszen ha az egyensúlya felborul, akkor a baktériumok száma is megugrik a szervezetben. A propolisz távol tartja az idegen „betolakodókat” a bélflórától, így őrzi annakegészségét. A propolisz külsőleg is alkalmazható, hiszen fertőtlenítő hatásai következtében sebek és fekélyek kezelésére, a fájdalom enyhítésére egyaránt hatásos.”- ajánlja figyelmünkbe a napidoktor.hu oldal
További teendők megfázás esetén
Amennyiben tehát nem komoly a megfázásod és úgy döntesz, hogy otthon kezeled magad némi propolisszal, akkor jó, ha még odafigyelsz egy-két apróságra. Javasolt ilyenkor forró teát fogyasztanod, ami lehetőleg legyen zöld te, például kamilla. Nyugodtan ihatsz napi több csészével is. Továbbá fogyassz naponta legalább kétszer valamilyen gyümölcsöt, javasolt citrom, narancs, illetve bármilyen egyéb friss gyümölcs.
Forrás: napidoktor.hu
Képek: influenza-tunetei-ellen.megfazas.guru, napidoktor.hu
Hozzászólások
hírdetés
Kapcsolódó cikkek







