A jóllét ragályos!
hirdetés
Mára a munkavállaló jólléte a cégek fejlődésének központi kérdése. A munkaidőben megoldott sportolási lehetőség pedig a leghatékonyabb eszköz a dolgozói jóllét megteremtésére. Ennek szellemében rendezik meg idén hetedik alkalommal a Legfittebb Munkahely Díjat, amire már csak pár napig lehet jelentkezni!
A stressz a munkahelyi környezetben mára már nem szitokszó, hanem hétköznapi jelenség, amire csak megrándítjuk a vállunkat. Na és? Ilyen világot élünk... Stresszkezelési technikákkal kísérletezünk; befizetünk egy jógaórára hajnalban, vagy lecsoszogunk a konditerembe este 11-kor, esetleg otthon tornázunk vagy meditálunk lopott perceinkben… Az esetek többségében azonban nincs plusz erő, pénz vagy motiváció erre, csak rezignált belenyugvással cipeljük a feszültséget magunkban napról-napra, amíg csak nem jön egy betegség és váltáskényszer.
hirdetés
Van más út is...
Milyen felszabadító érzés, ha cégünk gondoskodik rólunk, és esélyt ad nekünk a feltöltődésre, lazításra, hogy újult erővel végezhessük feladatainkat. Egyre több cég aulájában, folyosóján találkozhatunk pingpong- vagy csocsóasztallal, és ez nem véletlen. Kutatások bizonyítják, hogy azok a munkavállalók sokkal hatékonyabbak, akiknek van lehetőségük munkaidőben is kicsit kiszakadni a mókuskerékből, levezetni a stresszt, lazítani, feltöltődni.
A Gallup idei felmérése számokban szemlélteti azt a kézenfekvő igazságot, hogy az a dolgozó, aki jól érzi magát hatékonyabb, rugalmasabb és lojálisabb. A ’wellbeing’ (jóllét) 2019-re központi kérdéssé vált a multinacionális, de a kisebb cégek hosszútávú jövője szempontjából is. Nem véletlenül hívja fel manapság az összes HR szakember erre a figyelmet. A Legfittebb Munkahely Díj pedig arra a kézenfekvő és gyakorlati megoldásra mutat rá, amit a munkahelyi sportprogramok adhatnak a cégek és az ott dolgozó emberek számára.
A pozitív érzelmek hatalma
„Azt mindenki tudja, hogy megéri a dolgozók jóllétével foglalkozni, de azt talán nem tudták még ilyen egyértelműen, hogy mennyire megéri! A Gallup Intézet kutatásai szerint azon elégedett munkavállalók, akiknek a jólléti pontszámai is magasak, 30 százalékkal kisebb valószínűséggel hiányoznak betegség miatt az elkövetkezendő egy hónapban azokhoz képest, akik bár elkötelezettek, de a jóllétük értékei alacsonyak. Éves szinten pedig 70 százalékkal kevesebb a táppénzes napjaik száma.” – fejti ki dr. Szabó Ágnes, a Budapesti Corvinus Egyetem adjunktusa,; a Legfittebb Munkahely Program külső szakértője, aki további érdekes adatot is megoszt velünk az említett kutatásból: „A magas jólléti pontszámmal rendelkezők 27 százalékkal nagyobb valószínűséggel nyújtanak kiváló teljesítményt a munkahelyükön; 45 százalékkal nagyobb valószínűséggel képesek változások idején nagyfokú alkalmazkodásra, rugalmasságra és 59 százalékkal kisebb valószínűséggel keresnek új állást az elkövetkezendő egy évben. Egy jól működő egészség- vagy mozgásprogrammal az elköteleződés és a jóllét is növelhető.” – foglalja össze a szakember.
A Legfittebb Munkahely Díjjal azokat a vállalatokat jutalmazzák, melyek a leghatékonyabb sportprogramot működtetik. A munkavállalók által kitöltött kérdőívek segítségével a jelentkező cégek következő lépésben már egy egyedi sportprogramot is ki tudnak alakítani. Óriási és - a szó teljes értelmében - értékteremtő lehetőség a cégvezetők kezében! Jelentkezési határidő: szeptember 30. Jelentkezni itt lehet!
Forrás: NAP Média