Így védekezz a nemi szervek betegségei ellen
hirdetés
Ég, viszket, kellemeden szagú. Sajnos gyakori nyavalya nálunk a hüvelyfolyás, és ez csak egy azok közül a nemi szervi betegségek közül, ami bennünket fenyeget. Lássuk, melyek az okok, amik kiváltják a leggyakoribb nemi szervi betegségeket, melyek azok a jelek, tünetek, amire oda kell figyelni és rövid időn belül intézkedni.
Mint azt már az előbb is említettem, a leggyakoribb nemi szervi betegségek között megtalálható a hüvelyfolyás, ami mellesleg amellett, hogy csak nagy nehezen múlik el, újra és újra visszatér. A női hüvely savas baktériumflórája védi a szervezetet, és baj akkor van, ha ez a flóra sérül. Oka lehet az egyensúly felborulásának a stressz, az antibiotikum szedése, a fogamzásgátló tabletták, hormonális változások, de a helytelen vagy épp eltúlzott intimhigiénia is. Fontos az egészséges egyensúly, mely sem lehetőséget, sem okot nem ad a gombás, vagy bakteriális fertőzésre. Ez napjainkban nehezen elvárható feltétel. Megfelelő kezeléssel, hüvelykúppal, otthoni cickafark-kamilla ülőfürdővel orvosolható a baj. Sokat segíthet a lúgosító ételek fogyasztása, legfőképp zöldségterápia, a cukros, lisztes ételek csökkentése, elhagyása mellett.
hirdetés
Az alábbiakat érdemes mindig szem előtt tartani a betegségek kialakulásának elkerülése végett:
1 – A normál higiénikus eljárás a vécén, hogy székletürítés után elölről hátrafelé irányuló mozdulattal kell törölni a végbél környékét.
2 – A nedves törlőkendő használata is előnyös, vagy ha mód van rá, a lezuhanyozás.
3 – A tampon használata ronthat a helyzeten, a hüvely öntisztulási folyamatát gátolja.
4 – A lúgos szappanok helyett fürdésnél használj intim tisztálkodószert, ezek kevésbé bántják a hüvely savas kémhatását.
5 – Szoros nadrág helyett laza ruházatot, inkább szoknyát ajánlott hordani, amúgy is sokkal nőiesebb ruhadarab.
6 – Műszálas alsóneműidet cseréld pamutra, ami beissza a nedvességet.
Petefészek ciszta
Nem mindenki ismeri, érdemes hát róla kicsit bővebben is beszélni. Lehet folyadékkal telt vagy tömör szövetállomány. Általában jóindulatú elváltozás, ennek ellenére folyamatos megfigyelést kíván. A rosszindulatú elváltozás oka sokszor a helytelen életmód, a dohányzás, ital, vegyszerek használata. A ciszta (ciszták) megléte nem mindig okoz panaszt. Ám egy általános nőgyógyászati vizsgálattal könnyen kimutatható. Gyorsabban fény derül rá, ha alhasi fájdalmat, rendszertelen vérzést gerjeszt. A ciszták sokszor maguktól felszívódnak. Műtétre jelentős mérete miatt, vagy rosszindulatú képződmény kialakulása miatt van szükség.
Méhdaganat, mióma
A méh falát alkotó simaizom kinövései ezek. Az egész picitől, a labda nagyságúig terjedhet a mérete. A legritkább esetben rosszindulatú. Megléte nyomon követést kíván, ám ameddig nem okoz komoly panaszt, addig nem szükséges az eltávolítása. A fokozott ösztrogén hormontermelés miatt alakul ki, ezért a változókor után mérete csökken. Fokozottabb vérzéssel, alvadt vérdarabok távozásával, rendszertelen vérzéssel, vérszegénységgel járhat. Műtétre akkor van szükség, ha nagyon gyorsan nő, vagy fájdalmat okoz. A túl nagy mióma sokszor csak az egész méh eltávolításával operálható ki.
Ezek az estleges nyavalyák sajnos nagyon valóságosak. Jelzik, hogy emberből vagy, és elég sok igyekezeted ellenére is nehezen tudod távol tartani valamennyit. Vádolod a géneket, melyekhez úgy érzed, semmi közöd, nem te alkottad őket, mégis annyi bosszúságot okoznak. Értelmesen élsz, na jó, néha nem, de többnyire azért megteszed, amit jónak vélsz, miért kerget akkor újra valamelyik nem normális? Jól akarod érezni magad a bőrödben. Ez azt is jelenti, hogy semmi olyat nem akarsz tenni, ami megerőltető számodra, ami nehezedre esik, nem tetszik, szóval kiver a víz tőle. Nos, ez így nem hiszem, hogy menni fog, minden ellentmondás ellenére sem. Most olyan dolgokra gondolok, melyek nem a betegség megszüntetéséért, hanem azok elkerüléséért sorakoznak a lehetőségek polcán.
Képek: drhamos.hu