Az inga nem varázsol, csupán egy segédeszköz
hirdetés
Sokan tévesen azt hiszik, hogy az ingázáshoz különleges képességre van szükség. Pedig nem így van. Az emberek kilencven százalékának van radiesztetikai érzékenysége, és képes is ezt hasznosítani. Nagy részük azonban sosem fedezi fel magában ezt a tehetséget.
A velünk született vagy szerzett érzékenység mellett a koncentrációs képességnek is óriási szerepe van abban, hogy kiből lesz radiesztéta. Mivel mindössze huszonöt százalékban számít az adottság, és a többi részt a figyelem-összpontosítás határozza meg, gyakorlással fejleszthetjük az ingázás „tudományát". Fontos az is, hogy megtanuljunk uralkodni az érzelmeinken, mert zavarhatnak a feladat végzése közben. Ha ki akarjuk próbálni a képességeinket, elég hozzá egy zsinórra kötött gyűrű is. Az inga zsinórját fogjuk a jobb kezünkbe, a balt nyújtsuk ki tenyérrel felfelé. Az ingát tartsuk két-három centire a bal tenyerünk fölé, és lendítsük meg egyenes irányba. Rövid időn belül körkörös mozgást fog végezni. Ezután fordítsuk a föld felé a bal tenyerünket: az inga most ellentétes irányban fog körözni. Ha minden a leírtak szerint történt, azt jelenti, hogy elegendő töltés van bennünk ahhoz, hogy ingával dolgozzunk.
hirdetés
Milyen legyen az inga?
Az inga nem varázsol, csupán egy segédeszköz, amely jelez. Tulajdonképpen az agy és a test az a különleges, finom és érzékeny műszer, amely a változásokat érzékeli, rögzíti. Az inga formája többféle lehet. A legjobb, ha kerek, lengés közben ugyanis ennek van a legkisebb légellenállása. Ami az anyagot illeti, a legelterjedtebb a fémből (réz, vas) készült, egyesek mégis az ezüstre és az aranyra esküsznek. A zsinór legyen természetes anyagú, semleges színű (fekete vagy fehér), és húsz centi hosszú. Ha úgy döntöttél, hogy kipróbálod magad, szerezz be egy saját ingát, hiszen a szerkentyű csak a tulajdonosának válaszol. Ha valaki más mégis hozzáérne, tartsd vízsugár alá, hogy megtisztuljon az illető rezgéseitől.
Az első próbálkozás
Nincs általános szabály arra, hogy a napnak mely időszakában érdemes ingával dolgozni. A kérdést mindig úgy kell megfogalmazni, hogy az inga igen/nem választ tudjon adni. Van, akinek a köröző mozgás jelzi az igent, másnak az egyenes vonalú vagy elliptikus. Az ingával kapcsolatba kell lépnünk, hogy megtudjuk, hogyan válaszol nekünk, utána viszont megmarad a jelrendszer. Tehát kérdezzük meg tőle – akár hangosan, akár magunkban erősen koncentrálva –, hogyan mutatja meg nekünk az igen választ. Tegyük fel a kérdést többször is, és legyünk türelmesek. Ha nem sikerült azonnal, tegyük félre, és másnap próbáljuk meg újra. Amikor az igen válasz jelét már megkaptuk, kérdezzünk rá a nemre is. Miután egyértelműek a jelzések, jöhet a „komolyabb kommunikáció", azaz a tényleges segítségkérés. Ha esetleg az inga mégsem adna választ egy-egy kérdésünkre, azért ne keseredjünk el. Biztos jó oka van rá…
Használati útmutató
A zsinórt fogd a hüvelyk- és a mutatóujjad közé úgy, hogy az ujjaid lefelé álljanak. A jobbkezesek az ingát a jobb, a balkezesek a bal kezüket használják. A csuklód a könyöködhöz viszonyítva legyen egy kicsit lejjebb, és ne feszítsd meg az izmaid. Ingázás közben tilos a másik kezeddel segíteni azt a kezet, amelyikben az ingát tartod, ezáltal ugyanis rövidzárlat keletkezik – hiszen a két kéz töltése ellentétes –, és az inga nem fog megmozdulni.
Mi a radiesztézia?
A radio latin szó, jelentése sugárzás. Az esztézia görög szó, jelentése érzés, érzékelés. Vagyis a radiesztézia azt jelenti: sugárérzékelés, melynek legfontosabb eszköze az inga.
Az állatok amúgy figyelmeztetnek a sugárzásokra:
- A macska, a kígyó, a darázs, a hangya és a bagoly ott készíti el vackát, ahol jelentős a káros sugárzás. Tehát ha macska van a háznál, könnyen megtudhatod, hol találhatóak nálad az ártó, betegséget is előidézhető helyek.
- Ezzel szemben a kutya kizárólag azokat a pontokat szereti, vagyis ott eszik és alszik, ahol nincs negatív sugárzás.