Építsünk babaházat mi is!
hirdetés
Valljuk be őszintén nincs az a kislány, aki nem örülne annak, ha lenne egy csodaszép babaháza, ahol játszhatsz, kicsit elvonulhat a felnőttek zaja elől és élvezheti babái társaságát. Most itt a lehetőség, hogy akár a családban a kislányoknak, vagy saját gyerekünknek, lányainknak is megépítsünk egy élethű, nyolc szobás házikót, ami lehetőséget kínál arra, hogy a valós életet kicsiben megjelenítse és lejátssza. Ez egy remek ajándék lehet a nyuszitól, de születésnapra, vagy csak szeretetből is.
Hogyan is készítsük el?
hirdetés
Tágas beltere ellenére, amit a végeredmény mutat, majd nem kell, aggódunk, hogy sok helyet foglal, hiszen csupán egy 70 x 80-as sarkot foglal, és ha úgy tetszik, akár a falra is akaszthatjuk, a gyerekek szemmagasságában. A kétoldalt levő sarokpántoknak köszönhetően kinyitható, mint egy szányasoltár, szükség esetén pedig két szárnya akár le is akasztható, s több gyerek külön-külön is játszhat velük.
A faház szerkezetét mi rétegelt lemezből fogjuk elkészíteni, a külső mintázatát, valamint az ajtó és az ablakkereteket pedig maradék lécekből, de ha akarjuk, a faszerkezetet készíthetjük más anyagokból is, ha pedig sietünk, a díszítés és a nyílászárók gondját megoldhatjuk azzal, ha csak megrajzoljuk, vagy festjük őket. Ha éppen nincs otthon fahulladékunk, a kisméretű léceket legegyszerűbben csomómentes, egyenes fenyődeszkákból is kiszabhatjuk. A falakat és kereteket nem mérgező festékkel kenjük le, hiszen a gyerekek egészségére is oda kell figyelni. Ugyanígy járjunk el a tetővel, de azt öntapadó dekorációval is beboríthatjuk. A házikó darabjait kössük egymáshoz. A darabokat pontosan szabjuk le, s az ajtók ablakok helyét mindenképp vágjuk ki előre. A réteglemeze-darabokon jelöljük be a falak és a padló álláspontjait és a csavarok helyét. A homlokzatot kívülről díszítő elemeket ragasztóval és apró szögekkel rögzítsük. Az ajtó és az ablakkereteket ragasszuk egymáshoz, majd az előre kiszabott nyílásokba vagy köré. A lépcső darabjait összeragasztásukkor pillanatszorítóval fogjuk össze, míg a ragasztó megszárad.
A babaházat be is kell bútoroznunk. A szobákat, a konyhát és a nappalit mind élethűre szeretnénk, akkor érdemes erre is gondot fordítanunk. Papírból, parafából, kartonból, valamint ugyan abból a maradék faanyagból, amelyet a házhoz is használtunk, bútorokat és készíthetünk a babáknak. Az asztalok előre leszabatott falapjából ragasszuk egy ugyanakkora darab parafára, mert abba a legkönnyebb négy szögecskét ráerősíteni az asztal lábának. A székek ülőfelületét és a támláját szintén parafából a legkönnyebb kivágni. Ragasszuk őket egymáshoz és lábakul négy szög is megteszi. Az ágyak matracát habszivacsból fabrikálhatjuk, és tetszés szerint festhetjük le. Ha pedig kartont használunk, úgy rajzoljuk rájuk a szekrények felületét, mint az iskolában is a mértani testeket. Ne feledkezzünk meg a ragasztófülekről sem. Szőnyegeknek pedig legélethűbben a bútorkárpit felel meg. Persze minden elképzelés és babház más és más, mindig úgy alakíthatjuk őket, ahogyan nekünk tetszik, lényeg az, hogy meglepetést és örömet okozzunk vele gyermekünknek.
A kislányok biztosan oda lesznek egy ilyen babaházért, amit némi kézügyességgel és színes fantáziával tudunk berendezni és elkészíteni nekik.
Képek: nlcafe.hu, azelsobabahazam.blog.hu