II rész. Út a kisbabához, a Meddőségi központon át. Igaz történet
hirdetés
Azoknak a nőknek akiknek sikerül természetes úton teherbe esniük, fogalmuk sincs arról mit élnek át azok a nők, akiknek ez nem sikerül
hirdetés
Azok a nők akiknek az idegrendszere, a lelki állapota labilisabb, rettenetesen küzdenek azzal a gondolattal, hogy talán soha nem lehet természetes úton kisbabájuk. Úgy érzik, valakire rá kell fogniuk azt, hogy genetikailag selejtek. Vagy felvállalják, hogy ők maguk azok vagy pedig a párjukra fogják rá. Ez nem igazán kifizetődő gondolkodás. Sokszor, ez a gondolkodás, még a baba megfoganása előtt váláshoz vezet.
A mai orvostudomány már szinte mindenkin tud segíteni. Ezért pozitívan kell hozzáállni és reménykedni kel, hogy igen is sikerülni fog.
Induljunk el úgy ezen az úton, mintha csak vizsgálatok lennének. Csináljunk, haladjunk és semmi rosszra ne gondoljunk.
A pár elindult a Meddőségi központ felé a Szent János kórházba. A bejelentkezéstől számítva időpont 2 hét múlva.
Az első konzultáció
Természetesen a pár izgatottan várta. A férj nem tudott jelen lenni, hiszen valakinek dolgozni is kell. A feleség elmondta, hogy több mint egy éve próbálkoznak és nem jön az áldás. Kapott egy menetrendet, amit szigorúan követni kellett. Ezek között volt, vérvétel 2 szer, nőgyógyászati vizsgálat, sperma vizsgálat, valamint petevezeték átjárhatósági vizsgálat/HSG/.
A vérvétel
Az első vérvételt a menstruáció kezdetekor, a második vérvételt pedig a ciklus vége felére időzítik. Itt minden hormont megnéznek. Az elsőnél Kb 6-7 kémcsővel vesznek le. A másodiknál már alig 2 kémcsővel.
A nőgyógyászati vizsgálat
Megnézik, hogy odabent minden rendben van-e. Valamint megszemlélik a tüszőket és, következtetnek, hogy volt e peteérés.
Sperma vizsgálat
Igazából ez az egy alkalom, ahol a férfinak jelen kell lennie. Az összes többi vizsgálatot a nő egyedül is el tudja intézni. Felesleges mindenhová vonszolni a férjet, hiszen nem keveset kell várni egy-egy vizsgálatra vagy eredményre.
A pár szépen ment az úton és minden rendben is volt. Rendben voltak a hormon eredmények, rendben volt a sperma vizsgálat. Egy picit ilyenkor büszke magára az ember, hogy tényleg nincs semmi baja.
Petevezeték átjárhatósági /HSG/
Erről már annó írtam egy részletes cikket, amit itt olvashattok
http://delina.hu/egeszseg/hsg-petevezetek-atjarhatosag-meddoseg-kezelesere
A HSG eredményen viszont szépen elhasaltak. A nő petevezetékei nem átjárhatóak és mindkét oldalon folyadékkal teli hydrosalpinx. Ami miatt képtelenség teherbe esni. Azonnali műtét. Amíg ez a probléma nem oldódik meg, addig felesleges a továbbiakról beszélni.
Itt jön egy igazi hideg zuhany. Erre senki nem számított. A sokk már nem is arra koncentrálódik, hogy a pár babát szeretne. Ez most az utolsó amire gondolni tudnak. A műtét fogalma is ijesztő, ráadásul ez nem is egy kis műtét.
A műtétről részletesen itt olvashatsz.
http://delina.hu/egeszseg/laparoszkopia-tapasztalatok-petevezetek-eltavolitas
A feleség felépült a műtétből, ami nem volt egyszerű, inkább fizikailag terhelte meg, mint lelkileg, sőt azok közé a szerencsés nők közé tartozott, aki pozitívan fogta fel a műtétet. Mindig is egy gyerkőcöt szerettek volna, így nem kell majd azon izgulni mikor esik esetleg nemvártan teherbe, valamint méhen kívüli terhessége sem lehet, így úgy érezte nőttek az esélyei is. Viszont nem volt más választásuk csak a lombik program.
A műtét utáni felépülés és maga a műtét egyáltalán nem keltett jó érzéseket a feleségben, így csak hónapok után tudta összeszedni magát a nagy elhatározásra, hogy belevágjanak a lombik programba.
A következő cikkem
III rész. Út a kisbabához, a Meddőségi központon át. Igaz történet
Lombik bébi program